Meccselhet az Olasz Kupáért a Fiorentina

Fiorentina (fiorentina, )

A firenzei labdarúgócsapat az udinei zakó után hazai környezetben 2-0-ra nyert az elődöntőben.

Így örültek a firenzei játékosok
Fotó: Europress Fotóügynökség

A Fiorentina Udinében kisebb meglepetésre 2-1-re kikapott az Olasz Kupa elődöntőjének odavágóján, a firenzeiek emiatt győzelmi kényszerben várták a keddi, második felvonást. Az összecsapás első félideje a hazaiak szája íze szerint alakult, Pasqual a 14. percben betalált, az 1-0 pedig a Fiorentinának kedvezett.

A második felvonásban még egy nagyot lépett a továbbjutás kiharcolása felé a Violra, Cuadrado a 61. percben talált be. Amikor már szinte minden mindegy volt, akkor az Udineséből még kiszórták Agyemang-Badut (aki pályára sem lépett) és Domizzit, a vendégek tíz emberrel fejezték be a 2-0-val véget ért meccset, a Fiorentina ott van az Olasz Kupa fináléjában.

A döntő másik résztvevője a Roma vagy a Napoli lesz. A Farkasok az odavágón 3-2-re nyertek, szerdán lesz a visszavágó.