Udinese előnyből várja a visszavágót

Az Olasz-kupa eődöntőjének első mérkőzésén a hazai pályán és szakadó esőben játszó Udinese 2-1-re nyert a Fiorentina ellen.

Az első félidő 36. percében egy lerohanás végén, ki más, mint a 37. évét taposó csatár, Di Natale követte pontosan a kontrát, majd pofizta a hálóba a labdát (1-0).

Közvetlenül a szünet előtt éppen Di Natale vesztett labdát, majd a kissé tanácstalan körbe passz után a lilák közül Vargas döntött úgy, hogy nem lacafacázik tovább. Úgy 21 méterről szánta el magát és valami hatalmas bombát eresztett meg a mindössze 17 éves (!!) Simone Scuffet kapujára. A hazaiak ifjú hálóőre hiába nyújtózkodott, nem érhette el a labdát (1-1).

A firenzeiek megpróbáltak a második meccsre előnnyel menni, lévén inkább ők kezdeményeztek a második félidőben. Vesztükre, mert a 82. percben a kolumbiai Murielt mutatta meg, hogy ő is képes távolról kapuba bombázni (1-2).