Hazai siker az andalúz rangadón

Duda, Málaga (duda, )

A Málaga labdarúgócsapata hazai környezetben győzte le 3-2-re a Sevillát a spanyol bajnokságban.

Fordulatokban bővelkedett a spanyol labdarúgó-bajnokság szombat esti mérkőzése, amikor a Málaga a Sevilla együttesét látta vendégül. Az első félidő mindössze egy gólt hozott, azt Duda szerezte a 31. percben büntetőből.

A szünet után szinte azonnal egyenlített a Sevilla, majd a 66. minutumban Fazio már a vendégeket juttatta előnyhöz. Innen is volt visszaút a hazaiaknak az andalúz rangadón, ugyanis Málaga kétszer használta ki a gyenge lábakon álló sevillai védelem megingását a folytatásban, a végeredmény így 3-2 lett, a vendéglátók mind a három pontot begyűjtötték.

„A lényeg az volt, hogy így vagy úgy, de nyerjünk” – sommázta a történteket Bernd Schuster, a Málaga trénere.

Eredmény – La Liga, 22. forduló

Málaga – Sevilla 3-2 (1-0)
Gólszerzők: Dua (31. – 11-esből, 83.) Garcia (77.) illetve Bacca (49.), Fazio (66.)