Szlovák csapat ellen nyert a Diósgyőr

José Furtado riogatott, Kostic és Debreceni gólt szerzett a Tatran Presov ellen.

A DVTK labdarúgócsapata hazai környezetben csapott össze a szlovák másodosztályú Tatran Presov ellen. Az edzőcentrum műfüves pályáján lejátszott találkozón pályára lépett az a José Furtado is, akit szerződtetne a miskolci együttes. A portugál és zöld-foki-szigeteki útlevéllel is bíró támadó több helyzettel vétette észre magát, de gólt nem tudott szerezni.

Így is nyerni tudott Szivics Tomiszláv együttese: Kostic a 7., Debreceni a 45. percben talált a kapuba. A vendégeknek a hajrában volt egy lehetőségük, de Rados védett egy lapos szabadrúgást, 2-0 lett a vége.

A többnyire diósgyőri fiatalokkal teletűzdelt második csapat 1-0-ra kikapott a harmadosztályú Felsőtárkánytól.

Eredmény – felkészülési mérkőzés

Diósgyőr – Tatran Presov 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Kostic 7., Debreceni 45.

DVTK: Rados – Eperjesi, Vadász, Debreceni, Husic – Nikházi, Kostic – Marjanovic (Bacsa, a szünetben), Barczi, Gosztonyi – Furtado (Marjanovic, 60.)