Nem játszott, mégis örülhet a Bayern

bayer leverkusen (bayer leverkusen, )

A Bundesliga 18. fordulójában a Borussia Dortmund és a Bayer Leverkusen is pontokat hullajtott.

A sárga-feketék az Augsburgot fogadták, és a papírforma egyértelműen a Dortmund sikerét jósolta, főleg úgy, hogy Bender már az 5. percet vezetést szerzett a hazaiaknak. Azonban a dortmundi védő a második félidőben saját kapuját is bevette, így egyenlíteni tudtak a vendégek.

A BVB aztán ismét előnyt szerzett Sahin révén, de a 72. percben Dong-Won ismét egalizált, és ez a 2-2 maradt a végeredmény, vagyis az előző szezonban BL-döntőt játszó Borussia 14 pontos hátrányból követi a Bayernt.

Fotó: Europress

Rosszabbul járt a Bayer Leverkusen, a gyógyszergyáriak ugyanis a Freiburg otthonában szenvedetek 3-2-es vereséget, így ők nem tudtak faragni tíz pontos lemaradásukból. Tegyük hozzá, a Bayern egy meccsel kevesebett játszott, tehát bár még nagyon sok van hátra, meglepő lenne, ha a müncheniek elbuknák ezt a szezont.

A Hannoverben Huszti Szabolcs kezdőként lépett pályára és 83. percig számított rá edzője. Ez idő alatt gólpasszt adott Bittencourtnak, csapata pedig 3-1-re nyert.

Eredmények – Bundesliga, 18. forduló

1. FC Nürnberg-1899 Hoffenheim 4-0 (2-0)
Gólszerzők:Chandler (24.), Drmic (41., 70.), Ginczek (48.)

Borussia Dortmund-FC Augsburg 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Bender (5.), Sahin (66.), illetve Bender (56. – öngól), Dong-Won (72.)

SC Freiburg-Bayer Leverkusen 3-2 (1-2)
Gólszerzők: Mehmedi (27.), Schmid (53.), Klaus (90.), illetve L. Bender (4.), Rolfes (35.)

VfB Stuttgart-FSV Mainz 05 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Abdellaoue (11.), illetve Okazaki (39.), Saller (87.)

VfL Wolfsburg-Hannover 96 96 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Olic (35.), illetve Rudnevs (28.), Bittencourt (50., 72.)

Frankfurt-Hertha BSC 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Meier (36.)