Villas-Boas nélkül nyert a Tottenham

tottenham (tottenham)

A londoni együttes 0-1-ről 3-2-re verte a Southampton együttesét a Premier League 17. fordulójában.

A Tottenham Hotspurtől hétfőn menesztették Andre Villas-Boas vezetőedzőt a sikertelenség okán, így helyét ideiglenesen Tim Sherwood vette át.

A változás ellenére a londoni alakulatban volt annyi tartás, hogy Lallana vezető gólja után, Emmanuel Adebayor révén előbb egyenlített, majd a szünet után Hooiveld öngóljával fordított.

Elment az edző, nyertek is
Fotó: AFP

A 60. percben aztán Lambert ismét a hazaiaknak okozott boldog perceket (2-2), de a Tottenham togói csatára nem sokkal később duplázni tudott, így végül 3-2-re a Hotspur nyert.

Ezzel a sikerrel a kék-fehérek a 7. helyre léptek előre, a Southampton pedig már hat forduló óta nyeretlen.

Eredmény – Premier League, 17. forduló

Southampton-Tottenham Hotspur 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Lallana (13.), Lambert (60.) illetve Adebayor (25., 64.), Hooiveld (54.)