Nem remegett meg a United Birminghamben

danny welbeck (danny welbeck, )

A Manchester United labdarúgócsapata az Aston Villa otthonában nyert 3-0-ra a Premier League 16. fordulójában.

Cleverley harcosan játszott és gólt is szerzett
Fotó: AFP

Nem mondhatni, hogy mostanában hengerelne a címvédő a bajnokságban, ugyanis míg a Bajnokok Ligájában simán meglett a továbbjutás David Moyes legénységének, addig a Premier League-ben az Arsenal elleni, novemberi győzelem óta nem termett babér a Vörös Ördögöknek: a Cardiff és a Tottenham ellen csak döntetlenre futotta, az Everton a Newcastle United ellen pedig kikapott a csapat.

Az Aston Villa elleni mérkőzésen ugyan nélkülöznie kellett a vendégeknek Robin van Persie játékát, ám ezúttal ez belefért, ugyanis az első 45 percben Danny Welbeck és Antonio Valencia megállíthatatlannak bizonyult, előbbi két góljával ráadásul megnyugtató előnybe került a Manchester. A második felvonás elején Wayne Rooney szolgálta ki Tom Cleverleyt, ezzel pedig a United gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. Több gól nem született a mérkőzésen, a végeredmény így 0-3 lett, ezzel a United egy helyet javítva már a nyolcadik a bajnokságban. Az Aston Villa a 11. maradt.

Közben a Norwich City a Swansea-t látta vendégül, az 1-1-es végeredmény pedig már az eső félidőben kialakult.