Levegőt vehet a Malaga

malaga (malaga)

A kék-fehérek 1-0-ra legyőzték a Getafét a spanyol bajnokság 16. fordulójában, így a következő fordulót biztosan nem kieső helyről várják.

A Malaga játéka nem az igazi ebben a szezonban, hullámvölgyek jellemzik a csapat teljesítményét az elmúlt hónapokban.

Ezen szeretett volna javítani szombat este Bernd Schuster alakulata. A hazaiak a helyzethez alkalmazkodva támadó felfogásban léptek pályára, mi sem mutatja ezt jobban, hogy a lefújást követően 21-6 volt a kapura lövések száma vendéglátó javára.

Gyönyörű gólt szerzett a paraguayi
Fotó: AFP

A mezőnyfölény ellenére a második félidő derekán még 0-0 állt az eredményjelzőn, csak a 75. percben sikerült megszerezni a vezetést a házigazdának. Santa Cruz egy szabadrúgást követően remek ütemben érkezett a labdára és a bal felső sarokba stukkolt.

Győzelmével a Malaga már öt ponttal megy a 18. helyen álló Valladolid előtt, igaz a lila-fehérek egy meccsel kevesebbet játszottak.