A Haladás követte a Pápát

szombathelyi haladás (haladás, foci, nb 1, gólöröm, )

A Ligakupa csoportkörének utolsó fordulójában a Haladás is továbbjutott.

Az már kora délután eldőlt, hogy a G jelű négyesből a Pápa bejut a nyolcaddöntőbe, a kérdés már csak az volt, hogy a Haladás, vagy a Gyirmót követi a sárga-feketéket.

A két együttes egymás ellen döntötte el, melyikük jut be az egyenes kieséses szakaszba és a kezdés után úgy tűnt, erre a hazaiaknak lesz nagyobb esélyük, hiszen Tóth Norbert révén már a 14. percben vezetést szereztek. Nem sokkal később viszont egyenlítettek a szombathelyiek, majd megint egy-egy gól következett mindkét oldalon (2-2).

Halmosi döntötte el a meccset

A szünet után a Gyirmót megfogyatkozott, hiszen a gólszerzőt kiállította a játékvezető, de előtte a Haladás megszerezte, mint később kiderült a győztes gólt Halmosi révén, így a zöld-fehérek léptek tovább.

A C csoportban a már biztos nyolcaddöntős Kecskemét otthon kapott ki a Békécsabától tét nélküli meccsen, hiszen ebben a négyesben mindkét továbbjutó hely elkelt már.