Élen a Gyirmót és a Kisvárda

Kedden két mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Ligakupa, az A és a G jelű csoportban játszottak egy-egy mérkőzést.

Az ötödik fordulóban a Vasas a Kisvárdához látogatott, az odavágón az angyalföldiek 1-0-ra nyertek Remili találatával. Ezúttal a hazai pályán játszó Kisvárda nyerte meg az NB II.-es csapatok ütközetét, Hegedüs és Miskolczi találata után Boda csak a 91. percben tudott szépíteni, 2-1 lett a végeredmény. A piros lapok csatáját a Vasas nyerte: hazai oldalon Molnár Róbertet, a vendégeknél Hermány Bencét (már a 3. percben) és Reckletet állította ki a játékvezető. Győzelmével a Kisvárda átvette a vezetést a négyesben.

A G csoportban a Gyirmót a második fordulót követően az ötödik kanyarban is két góllal múlta felül az Ajkát: akkor 4-2-re nyert a győri alakulat, ezúttal pedig 2-0-ra idegenben, a három pontnak köszönhetően ráadásul átvette a vezetést a kvartettben. Az Ajka továbbra is nyeretlen.

Eredmények – labdarúgó Ligakupa, 5. forduló

A csoport:
Kisvárda-Vasas 2-1 (1-0)

A csoport állása: 1. Kisvárda 8 pont/5 mérkőzés, 2. Diósgyőri VTK 7/4, 3. Vasas 6/5, 4. MTK Budapest 4/4

G csoport:
Ajka-Gyirmót 0-2 (0-2)

A csoport állása: 1. Gyirmót 8/5 (8-3), 2. Lombard Pápa Termál FC 8/4 (5-3), 3. Szombathelyi Haladás 7/4, 4. Ajka 1/5