Képtelen otthon gólt lőni a spanyol focicsapat

alex lopez, celta vigo (alex lopez, celta vigo)

A Celta Vigo labdarúgócsapata hazai környezetben kapott ki 2-0-ra a Rayo Vallecanotól a spanyol bajnokságban. A galíciai csapat 511 perce gólképtelen a Balaídos stadionban.

Sem a hazai környezetben játszó Celta Vigo, sem a Rayo Vallecano nem mondhatta el magáról a fordulót megelőzően, hogy túl jó formában lenne, azaz mind a két félre ráfért volna egy győzelem. A galíciaiak a 90 perc során próbálkoztak ugyan becsülettel, de nem tudták feltörni az ellenfél védelmét, miközben a madridiak a kínálkozó lehetőségek közül kettőt is gólra váltottak Viera és Larrivey révén.

A Celta Vigo hazai mérlege elég pocsék: a csapat legutóbb az előző szezon hajrájában tudott saját otthonában nyerni, eben az idényben pedig hét fellépésből egyszer sem. Sőt, a legutóbbi öt találkozón kikapott Luis Enrique együttese, gólt pedig legutóbb a Granada elleni 1-1 alkalmával szerzett – még augusztusban, 511 játékperccel ezelőtt. Kész szerencse, hogy idegenben még valamelyest megy a csapatnak.

A Rayo Vallecano feljött a 17. helyre, a Celta Vigo maradt a 15.