31 éves rekord dőlt meg Münchenben

Bayern München (bayern münchen, )

A Bundesliga 12. fordulójában a Bayern München nyert, a Dortmund viszont kikapott.

Gólgazdag és fordulatos meccseket játszottak szombaton a német bajnokságban, ugyanis öt mérkőzésen 23 alkalommal rezzent meg a háló. A legnagyobb meglepetés az, hogy a Dortmund idegenben kikapott: a sárga-feketéket a Wolfsburg verte 2-1-re úgy, hogy a szünetben még a BVB vezetett.

Parádés sorozat a Bayerntől
Fotó: AFP

Szalai Ádám csapata, a Schalke viszont nyert 3-1-re, de szintén gólhátrányból, bár a fordítást a magyar támadó már nem láthatta a pályán, hiszen edzője 1-1 után lecserélte. A gelsenkircheni gólokat egyébként Boateng és Farfan lőtte.

A Bayern München a 94. percben lőtt tizenegyessel verte végül 3-0-ra az Augsburgot, a Leverkusen pedig 5-3-ra a Hamburgot.

A bajorok ezzel a sikerrel komoly rekordot döntöttek meg, ugyanis ez volt sorozatban a 37. veretlen Bundesliga-meccsük, amivel megdöntötték a Hamburg 1982-83-as, 36 találkozón át tartó csúcsát.

Eredmények – Bundesliga, 12. forduló

Bayern München – Augsburg 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Boateng (4.), Ribéry (43.), Müller (94.-büntetőből)

Hoffenheim – Hertha 2-3 (0-1)
Gólszerzők:
Salihovic (70.-büntetőből, 82.), illetve Ben Hatira (13.), Ramos (54.-büntetőből, 84.)

Bayer Leverkusen – Hamburg 5-3 (2-1)
Gólszerzők: Min (10., 17., 55.), Kiessling (72.), G. Castro (89.), illetve Beister (23.), Lasogga (49., 75.)

Schalke 04 – Werder Bremen 3-1 (0-1)

Gólszerzők: Boateng (64., 85.), Farfán (91.), illetve Kroos (22.)

Wolfsburg – Borussia Dortmund 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Rodríguez (56.), Olic (69.), illetve Reus (45+2.)

Mönchengladbach – Nürnberg 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Arango (72.), Stark (75.-öngól), Herrmann (86.) illetve Drmić (21.)