A Barca simán lenyomta a Milant

barcelona-milan (fc barcelona, ac milan, )

A Bajnokok Ligája szerdai rangadóján a katalán együttes 3-1-re verte az AC Milant. Messi két gólt szerzett.

Az előző fordulóban a felek 1-1-es döntetlent játszottak Milánóban, így a Barcelonának fel volt adva a lecke: ha meg akarnak lépni riválisuktól, nyerniük kell a Camp Nouban.

Az “odavágón” ikszeltek a csapatok
Fotó: MTI / AP

Ezt meg is tették, hiszen már a kezdés után eldugták a labdát, szokásukhoz híven, és szinte teljesen a kapujához szegezték az olasz együttest.

A Zenit-Porto meccsről itt olvashatsz!

A komoly helyzetek azonban elmaradtak, az első nagy ziccerre a 21. percig kellett várni, ám ekkor egy centerezésről Messi és Sanchez is lemaradt. A 30. percben aztán megszerezték a vezetést a hazaiak, Messi büntetőjével, bár erősen véleményes, jogos volt-e a tizenegyes, hiszen bár Abate rátette Neymar vállára a kezét, a brazil nagyon könnyen elesett a tizenhatoson belül.

A Milan a bekapott gól után megtört, Busquets fejesgólja legalábbis ezt jelentette, bár Kaká, illetve Piqué révén a 45. percben szépítettek a vendégek, ugyanis a védő lábáról vágódott a kapuba a játékszer (2-1).

Neymar és Messi volt a vezér
Fotó: AFP

A szünet után Balotelli állt be a Milanba, ezzel élénkebbé vált a piros-feketék támadójátéka, de sokat a válogatott csatár sem dobott a vendégek teljesítményén.

A másik oldalon viszont Neymar és Messi kettőse villogott, szebbnél szebb helyzeteket alakítottak ki, majd a Barca tízese Fabregas remek passza után állította be a 3-1-es végeredményt.

A játéknap többi meccsét itt találod!

Győzelmével a Barcelona megszilárdította első helyét a H csoportban: jelenleg öt ponttal vezetnek a Milan előtt.

A kvartett másik meccsén az Ajax 1-0-ra legyőzte a Celticet, így a második helyért még izgalmas csata várható, ráadásul három hét múlva a milánóiak épp a skótokkal csapnak össze.

Eredmény – Bajnokok Ligája, H csoport, 4. forduló

Barcelona – AC Milan 3-1 (2-1)
Gólszerző:
Messi (30.-büntetőből, 83.), Busquets (40.) illetve Pique (45.-öngól)

Barcelona: Valdes – Adriano, Mascherano, Pique, Dani Alves – Iniesta (Fabregas, 78.), Busquets, Xavi (Song, 88.) – Neymar (Pedro, 85.), Messi, Sanchez. Vezetőedző: Gerardo Martino.

Milan: Abbiati – Emanuelson, Mexes, Zapata, Abate – Poli (Birsa, 74.), de Jong, Montolivo, Muntari – Kaka (Matri, 83.) – Robinho (Balotelli, 46.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri.

Sárga lap: Sanchez (62.) illetve Abate (29.), Muntari (32.)

Vége, 3-1-re nyert a Barcelona. A katalánok könnyen verték olasz riválisukat, így előnybe kerültek a csoportelsőségért folytatott harcban.

2. FÉLIDŐ

90. PERC: A Milan szemmel láthatóan feladta a meccset. 2 perc a hosszabbítás.

86. PERC: Messi lőhetett volna még egyet, de sikerült elválasztani a labdától. Mexes remek ütemben csúszott be.

83. PERC: LIONEL MESSI ELDÖNTÖTTE! Az argentintól indult az akció, majd Fabregas remekül adta neki vissza a labdát. Birsa lemaradt róla, a kimozduló Abbiati fölött így már csak át kellett pöckölnie a labdát Messinek. 3-1.

82. PERC: Balotelli a fejét fogja, de nem kell ápolni.

79. PERC: Montolivo elől Piqué kanalazta el a labdát.

75. PERC: Parádésan focizik a Barcelona. Neymar és Messi kényszerítőztek, majd Sanchez elé tálalt az argentin, de Abbiati nagyot védett.

74. PERC: Mi maradt ki!!! Neymar hülyét csinált a Milan védelméből, négy ember mellett tolta el a labdát, majd amikor a kapuval szembe került, tíz méterről fölé durrantott. Szép jelenet volt.

68. PERC: Neymar elől kellett menteni, a brazil épphogy gólt szerzett az ötösről. A Barca megint kapujához szögezte a Milant, az olaszok pedig elsősorban a kontrákra építenek.

64. PERC: Balotelli simán megverte a jobb oldalon Adrianót és Mascheranót is, majd középre adott, de Kaka centikkel célt tévesztett! Nagy helyzet volt.

63. PERC: Neymar és Messi összejátéka majdnem újabb gólt hozott, de az argentin végül belebonyolódott a cselekbe.

59. PERC: Iniesta maradt teljesen egyedül középen, Abbiati csak nagy szerencsével tudott hárítani.

58. PERC: Nyíltsisakos a játék, mindkét csapat veszély támadásokat vezet. Meglepő lenne, ha már nem születne több gól.

Londonban már 2-0-ra vezet a Chelsea Szalai Ádámék ellen. Megint Eto’o talált be.

52. PERC: Hazai gól, de érvénytelen. Messi sarkáról pattant be a labdta Abbiati kapujába, de az argentin lesen volt.

49. PERC: Balotelli első lövése veszélyes volt, így legalább Valdesnek is kellett védenie.

47. PERC: Szép hazai összjáték után sikerült Messi elől tisztázni. A lepattanót Xavi küldte kapura, de jócskán fölé lőtt.

46. PERC: A szünetben Balotelli váltotta Robinhót.

A szünetben az Atlético Madrid már 3-0-ra vezet az Austria Wien, a Napoli pedig 2-1-re megy a Marseille ellen.

1. FÉLIDŐ

Ez a félidő utolsó momentuma.

45. PERC: SZÉPÍTETT A MILAN! Kaka húzott el a bal szélen, Dani Alves mellett levitte a labdát majdnem az alapvonalig, majd amikor középre lőtt, Piqué lábáról a hálóba vágódott a játékszer! 2-1!

43. PERC: Adriano távolról kínálta meg Abbiatit, a kapusnak szögletre kellett ütnie a labdát.

40. PERC: Eddig bírta a Milan a nyomást! Xavi szabadrúgása a teljesen üresen álló Sergio Busquets fejét találta meg, neki pedig már csak a kapuba kellett bólintania. Nagy védelmi hiba előzte meg a gólt. 2-0!

38. PERC: Húú mi maradt ki! Messi harcos volt, megtartotta a labdát Zapata mellett, majd középre emelt, de Mexes kifejelte a bőrt.

37. PERC: Alexis Sanchez estében centerezett, de Abbiati jól jött ki a kapujából.

35. PERC: Na végre, a Milan is kapura lőtt! Poli készítette le a labdát Montolivónak, aki éles szögből célzott, de mellé ment a lövés.

Közben a Chelsea is vezetést szerzett. Londonban Samuel Eto’o talált be a Schalkénak.

30. PERC: Messi belőtte, középre, 1-0-ra vezet a Barcelona. Az argentin már öt gólt szerzett a BL-ben.

29. PERC: BÜNTETŐ! Abate rántott le Neymart a tizenhatoson belül Iniesta remek passza után. Erősen kérdéses, valóban szabálytalan volt-e a Milan védője.

26. PERC: Jó iramú a meccs, a Barca dominál, de jóval több helyzetet vártunk a csapatoktól.

21. PERC: A meccs eddigi legnagyobb helyzete: Adriano remekül lőtt középre, de Messi és Sanchez is centikkel maradt le róla. Közben óriási hiba Abbiatitól, két méterről belerúgta a chileibe a labdát, akinek a mellkasáról az oldalhálóba vágódott a játékszer.

Helyzetjelentés Londonból: a Chelsea-Schalke meccs 0-0-ra áll a 20. percben, Szalai Ádám kezdett a németeknél.

17. PERC: Mexes önfeláldozóan mentett egy lövés után. Pörög ugyan a Barca, de lövés alig akad.

13. PERC: 76 százalékban van a hazaiaknál a labda. Békésen adogatnak, egyelőre helyzet nélkül.

11. PERC: Óriási fölényben játszik a Barca. Az olaszoknak egy aprócska helyzetük volt Robinho révén, de ez egyáltalán nem volt veszélyes.

7. PERC: Neymar is gólhelyzetbe került, de a vendégek védelme tisztázott. A Milannak eddig még helyzete sem volt, nagyon nyomnak a hazaiak.

5. PERC: Messi lépett ki középen, de a védők mentettek az utolsó pillanatban. Szöglettel jöhet a Barcelona.

4. PERC: Xavi 30 méterről lőtt, de méterekkel eltévesztette a célt. Abbiati azért rajta volt a labdán.

3. PERC: A Barca szokásos gránátvörös-kék szerelésében játszik, a Milan fehérben.

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés, Neymar rögtön szabadrúgást harcolt ki az ellenfélnek.

Milónában Robinho és Messi volt a gólszerző. Ma reméljük két gólnál többet látunk.

Előzetes: Nagy lépést tehet a nyolcaddöntő felé a spanyol bajnok és a listavezető Barcelona, amely a Serie A-ban csak vergődő AC Milant látja vendégül. A párharc milánói felvonásán 1-1-es döntetlen született.

Ugyanakkor ezúttal meglepetés lenne, ha Massimiliano Allegri tanítványai akárcsak egyetlen pontot is elhoznának a Camp Nou Stadionból, ahonnan az előző szezon nyolcaddöntőjének visszavágóján 4-0-ás, azt az megelőző idény negyeddöntőjének második felvonásán pedig 3-1-es vereséggel tértek haza.