cristiano ronaldo (cristiano ronaldo, )
Foci sport

Madridban fél évszázados magyar csúcs dőlt meg

A Real Madrid hazai környezetben 7-3-ra győzött a Sevilla ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szerdai játéknapján. A három gólt szerző C. Ronaldo megelőzte Puskás Ferencet a bajnoki gólok örökranglistáján.

A Real Madrid térdre rogyasztotta a Sevillát a Spanyol Bajnokság 11. fordulójának szerda esti rangadóján. 32 perc alatt hármat gurítottak, ráadásul Bale egymaga ebből kettőt vállalt, aminek nyilván mindenki örült – eddig szegény sokat nem tett a gigantikus vásárlási értéke ellenében.

C. Ronaldo végleg beírta magát a madridi történelemkönyvbe
Fotó: AFP

De a Sevilla nem esett össze, még a szünet kettőt vágott. Sőt, a második félidő elején, ha nem nyújtózkodik akkorát Lopez kapus Jairo lövésénél még az egyenlítés is meg lehetett volna, de nyújtózkodott.

Bale passza után Benzema nyugtatta meg a madridiakat az 53. percben, maj C. Ronaldo percei következtek, előbb egy újabb Bale gólpasszt értékesítve érte be Puskás Ferencet, majd a találkozón szerzett 3., madridi pályafutása 157. bajnoki góljával meg is előzte a magyart az örökranglistán.

A 80. percben Benzema zárta a gólparádét. Összességében Bale 2 gól 2 gólpasszal, C.Ronaldo 3 góllal, míg Benzema 2-vel vette ki részét a hét találatból. Őrült meccs volt.

Spanyol Bajnokság, Primera Divisón, 11. forduló, eredmények:

Real Madrid–Sevilla 7–3 (Bale 13., 27., C. Ronaldo 32. – 11-esből, 60., 71., Benzema 53., 80., ill. Rakitic 38. – 11-esből, 63., Bacca 40.)
Osasuna–Rayo Vallecano 3–1 (Oier 1., Riera 13., Torres Morales 58., ill. Gálvez 71.)
Valencia-Almería 1-2 (1-0)
Valladolid-Real Sociedad 2-2 (0-1)