Emberhátrányban is nyerni tudott a Róma

as roma (as roma)

Sokáig döntetlenre álltak a felek Udinesében, a Maicon kiállítását követően tíz emberrel focizó AS Roma azonban a hajrában betalált és továbbra is százszázalékos az olasz labdarúgó-bajnokságban. Győzött a Juventus, a Napoli és a Fiorentina, a Milan kikapott.

Az Udinese otthonából sosem egyszerű elhozni a három pontot, a farkasoknak azonban ez tíz emberrel is sikerült.

Sokáig 0-0 volt az állás, úgy látszott, hogy a fővárosiak megelégednek a döntetlennel, ám az utolsó percekben Bradley góljával előnybe került a vendég gárda, és ezt a fórt nem engedte ki a kezéből.

A római együttes rekordot állított fel, ugyanis az olasz labdarúgó-bajnokság történetében eddig még egyetlen csapat sem kezdte kilenc győzelemmel a szezont.

Fotó: AFP

A játéknap korábban lejátszott meccsén a Napoli két tizenegyesgóllal győzte le a Torinót, a négy órakor kezdődő találkozókon pedig az üldözőbolyba tartozó Juventus és Fiorentina is nyerni tudott. A Milan kétgólos hátrányból állt fel a Parma vendégeként, a hosszabbításban azonban gólt kapott Massimiliano Allegri gárdája, így nulla ponttal utazhatnak haza.