„Edzőmentő” győzelmet aratott a United

wayne rooney (wayne rooney)

A vörös ördögök közel álltak ahhoz, hogy újabb vereséget szenvedjenek el hazai pályán az angol élvonalban, ám remek hajrát produkálva fordítani tudtak a Stoke ellen.

Ezt a fordulót is az Arsenal zárja az élen

Nem indult fényesen ez a délután sem a manchesteri gárdának. David Moyes alakulata már a meccs elején hátrányba került, s csak a félidő végén tudtak egyenlíteni a hazaiak. Ennek ellenére nem döntetlennel vonultak szünetre a csapatok, hisz a játékrész ráadásában ismét megszerezte a vezetést a Stoke.

A második játékrészt nyomasztó fölényben játszotta végig a United, aminek – ha sokat is kellett rá várni – meg lett az eredménye. Rooney a 78. percben egalizált, majd egy minutummal később Hernandez megszerezte a győztes gólt csapatának.

Rooney ismét betalált
Fotó: AFP

A bajnoki címvédő ezzel nem került még nagyobb slamasztikába, s valószínű, hogy David Moyes is maradhat a kispadon.

A szintén négy órakor kezdődő találkozókon a Liverpool magabiztosan verte a West Bromot, az Everton Birminghamben győzte le az Aston Villát, a Norwich-Cardiff összecsapás pedig 0-0-s eredménnyel ért véget.

A játéknap utolsó meccsén a Southampton 2-0 arányban kerekedett felül a vendég Fulhamen.