Zárkózik a Real Madrid

Angerl Di María (angel di maría)

A királyi gárda 2-0 arányban verte a Malagát a Bernabéuban a spanyol bajnokság 9. fordulójának nyitómeccsén.

A fővárosi alakulat a fordulót megelőzően a harmadik helyen állt egyaránt öt ponttal lemaradva az élen álló Barcelona és a második pozíciót elfoglaló Atlético Madrid mögött.

Szombat délután a Malagát látta vendégül Carlo Ancelotti csapata, s mindvégig irányította a találkozót.

Az összecsapás egyetlen góljának szerzője
Fotó: AFP

Az első félidőben nem jött össze a gólszerzés a házigazdának, a második játékrész elején azonban megtört a jég, Di Maria találatával előnybe került a Real.

A hátralévő játékidőben továbbra is nyomott a madridi egyesület – amely remek formában futballozott – de hiába a nagyobbnál nagyobb ziccerek, Caballero óriási védéseket mutatott be a vendég kapuban. Végül a ráadásban Ronaldo 11-esből talált be, így alakult ki a 2-0-s végeredmény.

Győzelmével a Real két pontra megközelítette a riválisokat, igaz, a katalánok és az Atlético még nem játszott ebben a körben.