Győrben kaptunk ki az osztrákoktól

labdarúgás (labdarúgás, )

A magyar U21-es labdarúgó-válogatottnak csak villanásai volt, Ausztria 2-0-ra nyert a korosztályos Eb-selejtezőben.

Remekül kezdett az U21-es labdarúgó-válogatottunk az Európa-bajnoki selejtezősorozat 4-es csoportjában, a mieink előbb Albániában diadalmaskodtak 2-1-re, majd hazai környezetben a bosnyákokat is legyőzték, őket 4-1-re. Csütörtökön már a harmadik találkozóját vívta Róth Antal együttese, amely Ausztriát fogadta az ETO Parkban.

Az első félidő minden bizonnyal nem a tervek szerint alakult: nem elég, hogy a vendégek szereztek vezetést már a 13. percben, de az első valamirevaló magyar helyzetig a 35. minutumig kellett várni, akkor Kleinheisler közeli fejesét védte bravúrral az osztrák kapus.

Kleinheisler csak egy félidőt kapott kezdőként

A második félidőre egy támadóbb szellemű csapatot küldött ki Róth, ám ismét a szomszéd talált be, Zulj 11 méterről lőtt a kapunkba. Pár centin múlt, hogy a vendégek nem lőtték meg a harmadikat a kósza magyar lehetőségek között, így maradt a 0-2, oda az U21-es válogatott veretlensége.

A mieink legközelebb Spanyolországgal találkoznak, a cartagenai meccset hétfőn rendezik.