Szalai volt a Schalke nyerőembere

Szalai Ádám (szalai ádám, schalke 04, )

A gelsenkircheni együttes 4-1-re verte az Augsburgot. A magyar támadó két gólt szerzett.

Remek meccset zárt honfitársunk, hiszen a Schalke színeiben kétszer is eredményes volt, ráadásul ez a két találat jelentette a kék-fehérek számára a győzelmet. Ugyanis a vendég Augsburg Molders révén már a 10. percben vezetést szerzett, majd nem sokkal később megfogyatkoztak, így komoly esélyt kapott a Schalke a fordításra.

Remekül fejezte be az akciókat
Fotó: AFP

Boateng a szabálytalanságért megítélt büntetőt értékesítette, így a szünetben 1-1-es állást mutatott az eredményjelző, majd Szalai Ádámot hozta kihagyhatatlan helyzetbe Uchida. 2-1 után sem álltak le a hazaiak, Aogo pedig remekül tálalt a magyar válogatott csatár elé (3-1). A hajrában Meyer is ünnepelhetett, így végül 4-1-re nyertek a gelsenkircheniek.

A játéknap meglepetése, hogy a Borussia Dortmund 2-0-ra kikapott a Mönchengladbach vendégeként úgy, hogy a 80. percben emberhátrányba kerültek a sárga-feketék, majd Kruse és Raffael szállította a három pontot a hazaiaknak.

A játéknap rangadóján a Bayer Leverkusen és a Bayern München találkozott. A gyógyszergyáriak idén még nem játszottak döntetlent, a címvédő viszont egyszer már igen, most viszont összejött a második is.

A hazaiak számára hízelgő az eredmény, ugyanis a Bayern bár vezetést szerzett Kroos révén, de Sam még az első félidőben egyenlített. Ezt követően a müncheni együttes megrohamozta a Leverkusen kapuját, 27-szer lőttek, abból 18 találta el a kaput, de a győztes gólt mégsem tudták begyötörni.

Eredmény – Bundesliga, 8. forduló

Mainz – Hoffenheim 2-2 (0-2)
Gólszerzők: Choupo-Moting (82.), Noveski (90.) illetve Volland (14.), Firmino (22.)

Münchengladbach – Borussia Dortmund 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Kruse (81.-büntetőből), Raffael (86.)
Piros lap: Hummels (80.)

Schalke – Augsburg 4-1 (2-1)
Gólszerzők: Boateng (16.-büntetőből), Szalai (28., 78.), Meyer (86.) illetve Molders (10.)
Piros lap: Klavan (16.)

Stuttgart – Werder Bremen 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Harnik (6.) illetve Petersen (37.)

Wolfsburg – Braunschweig 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Bellarabi (31.), Kumbela (86.)

Bayer Leverkusen – Bayern München 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Sam (31.) illetve Kroos (29.)