Lukaku visszaintett Mourinhonak

romelu lukaku (romelu lukaku)

Az Everton 3-2-re nyert a vendég Newcastle United ellen az angol labdarúgó-bajnokság hétfő esti zárómérkőzésén, így hat forduló után - egyedüliként a mezőnyben - továbbra is veretlen.

Az Everton a Newcastle elleni meccs előtt is veretlen volt az angol bajnokságban és az is maradt. A liverpooli csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. Előbb Lukaku két gólja közt Barkley is betalált, így az első 45 perc után megnyugtató vezetéssel térhettek öltözőbe.

Lukakut (sárga cipőben) nem nagyon tudták tartani a Newcastle védői
Fotó: AFP

Majdnem túlzottan megnyugodtak… A folytatásban feltámadtak a “szarkák”, de Remy csak a 89. percben tudta szorossá tenni a mérkőzést.

Az Everton három győzelemmel és három döntetlennel, vereség nélkül a 4. jelenleg a tabellán. Akárcsak az 1986–1987-es bajnokságban. Akkor bajnokok lettek. Mondjuk ez a “veszély” érzésünk szerint most nem áll fenn, de mégis bizakodásra adhat okot a kékek szurkolóinak.

Érdekes, hogy Lukaku, a mindössze 20 éves belga csatár a Bayern sikert hozó európai Szuper-kupa döntőn még a Chelseat erősítette, de a büntetőpárbajban éppen ő hagyta ki az utolsó 11-est, amiért Jose Mourinho megorrolt rá és azonnal kölcsön adta az Evertonnak. A jelek szerint Drogba utódnak tekintett 190 centis erőcsatár köszöni szépen, remekül érzi magát és ahogy a tavalyi kölcsönhelyszínén a West Brownnál (35 meccs 17 gól), úgy idén is megkezdte a gólgyártást.

Tekinthetjük ezt egyfajta kulturált válasznak. A játékostól Mourinhonak.

Angol bajnokság, Premier League, 6. forduló, eredmények

Everton–Newcastle United 3–2(Lukaku 5., 37., Barkley 25., ill. Cabaye 51., Rémy 89.)