Emberhátrányban is pontot szerzett a Chelsea

Gylfi Sigurdsson (gylfi sigurdsson)

A Tottenham kezdett jobban, a Chelsea viszont emberhátrányban fejezte be a londoni derbit, mely 1-1-el végződött.

A Premier League 6. fordulójának nyitómeccsén két városi rivális csapott össze. A Tottenham annak ellenére. hogy elvesztette legjobbját, Gareth Bale-t, vezeti a tabellát, de a Chelsea új mesterével, José Mourinhóval sem áll rosszul, bár a Kékek gépezete néha akadozik.

Ez látszott a találkozó elején is, hiszen a hazaiak sokkal agresszívabban kezdtek, majd Sigurdsson 19. percben lőtt góljával vezetést is szereztek. Az előny birtokában a Hotspur kapujához szögezte a Chelsea-t, így a vendégek minden erejükkel védekeztek, nehogy nagyobb hátrányba kerüljenek. Ezt sikerült is elkerülniük, hiszen a fordulás után Terry egalizált.

A hajrában aztán Fernando Torrest egy erősen véleményes szituáció miatt kiállította a játékvezető, így a Chelsea-nek kilenc percet kellett kihúznia a pontszerzéshez. A Tottenham pedig hiába rohamozott, nem tudták bevenni Cech kapuját, így maradt a 1-1.