Villantak a magyar légiósok Hollandiában

Németh Krisztián (németh krisztián, )

Adorján Krisztián és Németh Krisztián is gólt szerzett a holland labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában.

A Gröningen együttese az eddig gyengélkedő Waalwijk csapatát fogadta a szombati játéknapon. Adorján csapata az első játékrész végén került emberelőnybe, a magyar támadó pedig a második félidő hosszabbításában talált az ellenfél kapujában.

A légiós egy finom csellel küldte el védőjét a 16-oson belül, majd a hosszú alsóba gurított.

A Gröningen 4-1-re nyerte meg a találkozót, Adorján végig játszott.

Videó – Adorján találata (7:21-től)

Az utolsó szombati holland találkozón a Roda a Herenveennel találkozott. Az első félidő 1-1-es döntetlent hozott, a második 45 perc elején viszont előnybe került a házigazda, még hozzá Németh Krisztián góljával.

A magyar ék egy indítást követően a leshatárról lépett meg a védők közül, majd nem hibázott az egy az egy elleni helyzetnél.

Az összecsapás végeredménye végül 3-3 lett, hazai oldalról Németh, a vendégeknél pedig Kenneth Ottigba végig a pályán volt.

Videó – Németh értékesítette ziccerét (5:41-től)