Sikeres stadionavató

Athletic Bilbao (athletic bilbao, )

Bilbaoban 100 év után cserélték le a San Mamés stadiont egy újra, amelyet a Celta Vigo legyőzésével ünnepeltek meg a spanyol Bajnokság 4. fordulójában.

Az Athletic Bilbao stadionavatásra készült hétfőn este, mert bizony nem csak Magyarországon építenek stadionokat, hanem Spanyolországban is… A Celta Vigo ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság negyedik, hétfői esti zárómérkőzésén aztán ha nehezen is, de győzelemmel (3-2) köszöntötték a védő Andoni Iraola szerint “hangos” stadionban helyet foglaló közönséget.

A César Azkarate által tervezett stadion 53 332 férőhelyes, 218 millió euróból, közel 65 milliárd forintból épült és éppen 100 év után váltotta a régit.. Cirka ennek az összegnek a felébőlből húzzák fel a debreceni (12,5), a ferencvárosi (13,5), a szombathelyi (9,6), a felcsúti (3,8), a mezőkövesdi (0,4) stadionokat Magyarországon.

A spanyol bajnokság hétfőre maradt másik mérkőzésén az újonc Elche hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a Valladolid együttesével a spanyol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának első hétfői mérkőzésén. A hazaiak így továbbra is nyeretlenek a szezonban, de ettől még a megnyugtató 15. helyen tanyáznak a bajnokságban.