Már a Pool sem hibátlan

daniel sturridge (daniel sturridge, liverpool, )

A Liverpool a Swansea otthonában ért el 2-2-es döntetlent az angol labdarúgó-bajnokság hétfő esti mérkőzésén.

A Premier League 4. fordulójának zárómérkőzése előtt már csak a Liverpool mondhatta el magáról, hogy hibátlan mérleggel rendelkezik. Ez hamar veszélybe került, ugyanis a Vörösök korábbi játékosa, Shelvey már a második percben Mignolet kapujába talált. Nem kellett sokat várni az egyenlítésre és ehhez a tar játékos kapitális hibájára volt szükség: felelőtlenül hazagurított labdája Sturridge-t találta meg, az angol támadó pedig egyből a kapuba lőtt.

Shelvey (jobbra) vagy jót, vagy rosszat csinált
Fotó: AFP

Sőt, Shelvey a meccs harmadik góljában is tevékenyen részt vett, egy újabb rossz passz után lódulhattak meg a vendégek, az akció végén pedig Moses juttatta előnyhöz Poolt.

Talán nem túlzás kijelenteni, hogy ez a mérkőzés Shelveyről szólt, aki a 64. percben ezúttal saját csapattársát hozta kihagyhatatlan helyzetbe, Michu egalizált. A folytatásban itt is, ott is akadtak még lehetőségek, ám a győztes találatot már egyik csapatnak sem sikerült bevinnie, maradt a 2-2, nincs már hibátlan csapat Angliában.