Bedarálta ellenfelét a Ferencváros

Holman Dávid (holman dávid, )

A Tatabánya hazai pályán korán előnybe került a Ferencváros ellen a labdarúgó Ligakupában, de a vendégek végül 4-1-re nyertek.

Már a második fordulónál tart a Ligakupa, a címvédő Ferencváros pedig ezúttal Tatabányára látogatott. Már a második percben vezetést szereztek a hazaiak, ám hiába őrizték sokáig az előnyüket, az első félidő végén gyors egymásutánban három gólt (!) szerzett a Fradi, Holman fejjel volt eredményes, majd Diallo duplázott – a második találatot ráadásul akrobatikus mozdulattal szerezte. Idő közben ráadásul Kovácsot szórták ki második sárgával a hazaiaktól.

A második felvonásban a Tatabánya vezette az első támadást, de nem sikerült szépítenie, ráadásul nem sokkal később az FTC nemrég szerződtetett védője, Mateos bólintott a hálóba. Mind a két csapat előtt adódtak még lehetőségek, de több találat már nem született, maradt az 1-4.

A Pécs Siófokon tudott nyerni, a Puskás Akadémia hazai környezetben intézte el a Szigetszentmiklóst 4-2-re (Zsolnai Róbert duplázott), a Szolnok 4-0-ra verte a Békéscsabát.