Újra pótselejtezőt érő helyen a magyar válogatott

Magyar válogatott (magyar válogatott)

A magyar válogatott a románok elleni blamát követően az észtek ellen javított a Puskás Ferenc Stadionban.

Három fordulóval a világbajnoki selejtezők vége előtt a Észtországot fogadta Egervári Sándor alakulata. A mérkőzés elején nagyon reméltük, hogy a pénteki, románok elleni 3-0-s vereséget követően egy magabiztos győzelmet láthatunk majd.

Az első játékrészben háromszor is betaláltunk. Egy – számunkra – szerencsés öngóllal jutottunk előnyhöz, majd Hajnal és Böde is betalált a szünet előtt.

A második félidő elején gyorsan bekapott gól sem vette kedvüket a magyar fiúknak a játéktól, hisz a hajrában Németh és Dzsudzsák is betalált, így alakult ki az 5-1-es végeredmény.

A csoport másik két találkozóján a román nemzeti tizenegy Bukarestben kapott ki 2-0 arányban a törököktől, míg a hollandok Andorrában diadalmaskodtak ugyanilyen arányban.

Victor Piturca csapatának vereségével visszaelőztük múlt heti ellenfelünket a tabellán, így egy egységgel előzzük meg az egyaránt 13 pontot gyűjtő román és török válogatottat a második pozícióban.

Németh Krisztián gólöröme

Eredmény – világbajnoki selejtező

Magyarország – Észtország 5-1 (3-0)

Budapest, Puskás Ferenc Stadion, vezeti: Alekszej Kulbakov (fehérorosz).

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Guzmics, Kádár, Laczkó (Devecseri, 62.)- Koman, Elek (Gyömbér, 75.), Hajnal, Dzsudzsák – Böde, Németh (Szakály, 86.). Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

Észtország: Pareiko – Jääger, Reintam, Klavan, Teniste – Purje (Ojamaa, a szünetben), Vunk, Mosnikov, Kink (Kams, 76.) – Anier, Ahjupera (Zenjov, a szünetben). Szövetségi kapitány: Tarmo Rüütli.

Gólszerzők: Klavan (11. – öngól), Hajnal (21.), Böde (41.), Németh (69.), Dzsudzsák (85.) ill. Kink (48.)

Sárga lap: Guzmics (60.) illetve Purja (24.), Jääger (62.), Vunk (69.), Kink (74.), Reintam (84.)

90+3. perc: Itt a vége. Ahogy azt a játékosok ígérték javítottunk az észtek ellen és a törökök romániai sikerével újra a második, pótselejtezőt érő helyen állunk a csoportunkban.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Egy szemet gyönyörködtető magyar támadás végén Dzsudzsák bombázott kapura, Pareiko azonban ezúttal megfogta a bőrt.

86. perc: Németh helyét Szakály veszi át a magyar csapatban.

85. perc: GÓL! Az ebből adódó szabadrúgást Dzsudzsák végezte el. Lövése a sorfalon megpattanva irányt változtatott és a kapu jobb alsó részébe vágódott. 5-1.

84. perc: Böde lépett volna el emberétől, Reintam azonban utolsó emberként szabálytalankodott vele, mégsem piros, hanem csak sárga lapot kapott.

83. perc: Dzsudzsák mellől tették középre a lasztit a vendégek, Anier pedig Guzmicsot megelőzve stukkolt a kapu fölé.

80. perc: Saját magukkal babráltak ki az észt támadók, mikor egy partdobást követően a labdát bedobó leshelyzetben álló társhoz került vissza a labda.

78. perc: Komant indították a társak, ám a kedvezőbb helyzetben lévő Teniste ügyesen keresztezett.

76. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a vendég kapitány: Kink le, Kams be.

75. perc: Gyömbér váltja Elek Ákost.

74. perc: Ismételten Böde a gyepen, Kink kapja a sárgát.

73. perc: A románok vereségével felértékelődhet a győzelmünk, tudják ezt a pályán lévők is.

A csoport másik két találkozóján: Románia – Törökország 0-2 (végeredmény), Andorra – Hollandia 0-2 a 71. percben.

69. perc: GÓL! Egy kavarodást követően Németh fordult kapura és a kapus mellett a hálóba gurított. 4-1.

68. perc: Ezúttal már nem ússza meg a büntető kártyát Vunk. Bödét terítette a földre.

67. perc: Vunk rángatja meg Hajnal mezét, ha sárga lap nem is, a szabadrúgás jár.

65. perc: Az első észt szögletet az első magyar bekk kivágta bedobásra.

63. perc: Kink próbálkozott messziről, de Bogdán eszén nem sikerült túljárnia.

61. perc: Laczkó lépett el Jääger mellől, aki visszarántotta és ő is besárgult. Ez volt a magyar játékos utolsó mozzanata a meccsen, ugyanis a nemzeti színekben először pályára lépő Devecseri vette át a helyét.

60. perc: Guzmics buktatta Ojamaa-t sárga lapot érően.

58. perc: Hatalmas ziccer maradt ki vendégoldalon. Laczkó tétlenkedett a labdaával az ötösön belül, az őt szerelő észt pedig alig lőtt a bal kapufa mellé.

56. perc: Elek lőtt messziről és ezzel tulajdonképp felszabadított.

54. perc: Ébresztő! – hangzik a lelátóról a buzdítás, miután az észtek ismét helyzetbe kerültek.

53. perc: Dzsudzsák lépett le emberéről a szélen majd emelt Németh lábára aki pár centivel tüzelt a kapu mellé.

52. perc: Megint Németh a középpontban. Ezúttal a magyar csatár lépett oda szabálytalanul Tenistének.

50. perc: Egy ütközés nyomán ápolásra szorul Németh Krisztián és Kink is.

48. perc: GÓL! Kink szerzett labdát a 16-osnál, majd tolt rajta egyet és a hosszúba tekert a büntetőterületen belülről. 3-1.

47. perc: Egy távoli kísérlet a vendégektől, de nem került veszélybe Bogdán kapuja.

46. perc: Az észtek indítják útjára a játékszert. Purje és Ahjupera helyett Ojamaa és Zenjov állt be.

Részeredmények a csoport többi mérkőzéséről: Andorra-Hollandia a félidőben 0-0, Románia – Törökország a 70. percben 0-1.

A pénteken mutatott játékhoz képest sziporkázik a magyar csapat. 3-0-val mennek szünetre az együttesek.

45. perc: A játékvezető egy percet sem hosszabbít, vége az első félidőnek.

44. perc: Laczkó beadása nagyon mély.

41. perc: GÓL! Böde Dániel majd egy félpályán keresztül szólózott, majd a 16-os vonalától két ember szorongatásában lőtt a hosszúba. 3-0.

40. perc: Halkan csordogál a mérkőzés.

38. perc: Gyönyörű egyérintős játékot követően Dzsudzsák kanyarintott félmagasan Németh felé, ám a vendég védőjátékosok észnél voltak.

37. perc: Támadnak, támadnak az észtek, de komoly gólhelyzetet nem tudnak kialakítani.

34. perc: Nem sokon múlt az újabb magyar gól. Böde találta meg az alapvonalról Németh Krisztiánt, aki sajnos csak az oldalhálót találta el.

32. perc: Jääger tekert a kapu elé, ahol Ahjupera megelőzte a védőjét és épphogy mellé csúsztatott.

29. perc: Ismét Vunk akcióban, ezúttal fölé durrantott.

28. perc: Átadtuk a kezdeményezést az észteknek.

25. perc: Dzsudzsák egy remek szabadrúgás kombinációt követően került lövőhelyzetbe, de eltörte a labdát.

24. perc: Purje sárgul be vendég oldalon

23. perc: Ahjupera készítette le a gömbör Vunknak, aki 20 méterről a kapu mellé bombázott.

Részeredmény a csoportunkból: Románia – Törökország a félidőben 0-1.

21. perc: GÓL! Koman passzolt a 11-es vonalába, ahol Hajnal lendületből érkezett és a bal alsóba lőtt. 2-0.

20. perc: Megnyugtatta a magyar egységet a vezetés megszerzése. Magabiztosan, pontosan adogatunk.

18. perc: Ismét mi végezhettünk el szögletet. Hajnal vágta a helyezkedő játékosok irányába, de az észt védelem a helyén volt.

16. perc: Eddig a védelem is rendben van, az előbb Lipták mentett, majd Laczkó harcolt ki egy szabadrúgást, így ismét nálunk a labda.

13. perc: Koman esett a fűre a 16-oson belül a játékvezető azonban továbbott intet.

11. perc: GÓL! Dzsudzsák lépett el a bal szélen majd laposan passzolt középre, ahol Klavan borzasztó szerencsétlenül ért a játékszerbe és a saját hálójába talált. 1-0.

10. perc: Egy észt beívelt lasztit követően Bogdán lépett ki a kapujából majd megbotlott és elesett, de szerencsére nem érkezett vendég játékos a hosszú oldalon.

9. perc: Mezőnyjáték folyik a pályán.

6. perc: Szöglethez jutott a magyar csapat. Hajnal tekert a kapu előterébe, a csordogáló labdát pedig Böde elől vágták ki a gólvonalról a vendég bekkek. Hatalmas lehetőség maradt ki.

5. perc: KAPUFA! Németh Krisztián elé pattant a labda a 16-oson belül, aki egy igazítást követően a keresztlécre tüzelt.

4. perc: Mosnikov szabadrúgását követően könnyen felszabadít a védelem.

2. perc: Dzsudzsák huppan a földre a szögletzászlónál, de a bíró nem sípolt.

1. perc: A himnuszokat követően a magyarok kezdték a találkozót.

Piros mezben a magyar, fehérben az észt válogatott a pályán. A díszpáholyból követi majd a mérkőzést Orbán Viktor miniszterelnök, Csányi Sándor, az MLSZ elnöke és Michel Platini, az UEFA elnöke.

A mérkőzést megelőző gyorshír: a török válogatott Yilmaz góljával vezet Románia otthonában a 25. percben.

Előzmények: Egervári Sándor csapata múlt hét pénteken a Bukaresti Nemzeti Stadionban szenvedett el 3-0-s vereséget. A magyar remények a világbajnoki selejtezőt érő második hely elérésére így tulajdonképpen elszálltak, de egy csoda folytán még odaérhetünk.

Az első lépés, hogy a hollandokkal az előző körben 2-2-es eredményt elérő észt válogatott ellen Budapesten begyűjtsük a három pontot. Bogdán Ádám, a magyarok hálóőre a meccset megelőző sajtótájékoztatón elmondta: „Győznünk kell, mert azzal megadjuk magunknak az esélyt, hogy tétje legyen az októberi két mérkőzésnek.”

Szövetségi kapitányunk a pénteki összecsapáshoz képest négy helyen változtatott a kezdő tizenegyen.