Az Atlético nyerte a madridi derbit

atlético madrid (atlético madrid, )

Az Atlético Madrid hazai környezetben rendkívül magabiztosan, 5-0-ra nyert a Rayo Vallecano ellen a Primera Division 2. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A Matracosok a Sevilla legyőzésével nyitották az új idényt, majd a spanyol Szuperkupa első mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott a Barcelonával. A legkisebb madridi együttes, a Rayo is begyűjtötte az előző héten a három pontot, hiszen a Darazsak az Elchét intézték el.

A fővárosi rangadón viszont egy percig sem volt kérdés, melyik madridi csapat hagyja el győztesen a pályát. Az Atlético ugyanis már 20 perc után 2-0-ra vezetett Garcia és Costa találataival, majd a szünet előtt még Arda Turan is betalált (3-0). A folytatásban aztán Tiago is góllal jelentkezett, majd Garcia duplázott, így 5-0-ra nyertek a hazaiak.