A Fulham ellen javított az Arsenal

podolski (podolski)

Arsene Wenger alakulata 3-1-re verte idegenben a Fulhamet a Premier League harmadik fordulójának nyitómeccsén.

A gólszerzők
Fotó: AFP

Az Ágyúsok az első körben az Aston Villa ellen meglepő 3-1-es vereséget szenvedtek az Emirates-ben, míg a Fulham a Sunderland otthonában tudott diadalmaskodni.

A 13 óra 45 perckor kezdődő mérkőzést végig szakadó esőben játszották a felek. A kőkemény összecsapáson az Arsenal végig szervezetten futballozott, a támadójátékuk is kiválóan működött.

A 14. percben a leshatárról induló Giroud vette át szerencsésen Aaron Ramsey löketét, majd a kapuba passzolt. 0-1.

Az előnyt már az első játékrészben megduplázták a vendégek: Podolski a 41. percben egy kipattanó labdát bombázott iszonyatos erővel a hálóba. 0-2.

A 68. percben az előző gól szerzője végképp eldöntötte a találkozó sorsát. A német támadó ezúttal a 16-os vonaláról lőtte ki a hosszú alsót. 0-3.

Szűk 10 perccel később a Fulham újonca, Darren Bent szépített, ám a pontszerzéshez ez édes kevés volt Martin Jol csapatának. 1-3.