Jó helyzetben a Milan, elszállóban a Lyon

Stephan El Shaarawy (stephan el shaarawy, )

Az AC Milan labdarúgócsapata 1-1-et játszott Eindhovenben, a Lyon hazai pályán kapott ki 2-0-ra a a Real Sociedadtól. Előnyben a Zenit Szentpétervár és a Viktorija Plzen.

Eindhovenben vendégszerepelt az AC Milan, amelyet rendesen a kapuja elé szegezett az első percekben a holland csapat a Bajnokok Ligája-selejtező playoffkörében. Lassan kiszabadult a nyomás alól a lombard együttes és egy szép akció végén El Shaarawy fejesével a vezetést is megszerezte. Nagyon jó félidőt játszottak a csapatok, Mario Balotelli, majd a túloldalon Adam Maher is a lécet trafálta telibe.

Stephan El Shaarawy fontos gólt szerzett
Fotó: AFP

A becsülettel küzdő PSV a 61. percben tudott egyenlíteni, egy távoli lövés kipattant Abbiati páncélmellényéről, a kipattanót Matavz bólintotta a hálóba. A legvégén a Milan hjagyta ki a meccslabdát, Poli löketét tornázta szögletre Zoet kapus, 1-1 lett a vége, a Milan nem volt meggyőző, de az eredménnyel elégedett lehet.

Közben az előző idény egyik spanyol meglepetéscsapata, a Real Sociedad Lyonban vendégszerepelt. A baszk együttes egy igen látványos találattal szerzett vezetést, Griezmann akrobatikus mozdulattal talált a hálóba. A jó igazolásnak tűnő Seferovic a bajnokság után a BL-selejtezőben is betalált, a Sociedad idegenben szerzett kétgólos előnyt. A gall csapat belső védője, Bisevac ráadásul kihagyja a visszavágót, mivel a 75. percben kiállították.

A Zenit Portugáliában látogatott és ütközött a vártnál nagyobb előnybe a Ferreira otthonában. A szentpéterváriak így is nyertek 4-1-re a triplázó Shirokovnak és egy hajrában esett öngólnak köszönhetően.

A cseh Viktorija Plzen a szlovén Maribort verte hazai pályán 3-1-re.

A játéknapon volt egy korábbi mérkőzés, melyen a kazah Sahtar Karagandi hatalmas meglepetésre legyőzte a skót Celticet.