A Fradi magabiztosan hozta az örökrangadót

Józsi György, Böde Dániel (józsi györgy, böde dániel, )

A Ferencváros labdarúgócsapata 2-0-ra legyőzte az MTK-t az OTP Bank Ligában.

Szombaton este rendezték a Ferencváros és az MTK ütközetét, ez volt a 203. örökrangadó. A Puskás Ferenc Stadionban a zöld-fehérek kezdtek jobban, Böde kétszer is tesztelte Groppionit, de a kapus mind a kétszer védeni tudott.

Holman Dávid ismét gólt szerzett

Aztán jött a 17. perc, Nagy teljesen feleslegesen buktatta Holmant a tizenhatoson belül, Józsi pedig magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt (1-0). Az MTK csak Vass Patrik révén jutott két lövési lehetőségig, míg a Fradi Böde löketével növelhette volna tovább az előnyét, de egyikből sem lett gól.

Egy-egy védéssel indult a második félidő, majd Holman iratkozott fel a góllövők közé, Bönig ívelése után fejelt közelről a kapuba (2-0). A vendégek nem nagyon tudtak újítani a folytatásban, a Ferencváros pedig pont azt játszotta, amit kétgólos előnyben kell – tartotta a labdát. Nem is engedte már ki a kezéből a Fradi a győzelmet, Ricardo Moniz együttese 2-0-ra nyerte meg az összecsapást.

Eredmény – OTP bank Liga, 4. forduló

Puskás Ferenc Stadion, 7500 néző, v.: Farkas

Ferencváros – MTK 2-0 (1-0)

Ferencváros: Jova – Gyömbér, Besic, Adams, Jovanovic – Cukic (Bönig, a szünetben), Józsi – Jenner, Böde, Holman (Ionescu, 87.) – Tuijp (Valpoort, 55.)

MTK: Groppioni – Nagy T., Vukmir, Kálnoki Kis, Fejes – Poór, Pölöskei Zs., Kanta J. – Vass P. (Pál, 62.), Bese, Ladányi

Gólszerzők: Józsi (24., 11-esből), Holman (56.)

Sárga lap: Cukic (28.), Adams (58.), illetve Vukmir (35.), Nagy T. (71.), Ladányi (86.), Kálnoki Kis (87.)