Szalai lesipuskás góllal nyitott a Schalkénál

Szalai Ádám (szalai ádám, )

Szalai Ádám csereként beállva mentett pontot csapatának a német labdarúgó-bajnokságban.

A Schalke 04 hazai környezetben kezdett bele a Bundesliga-szezonba, Szalai Ádám a kispadon ült a kezdő sípszó pillanatában. A gelsenkircheniek már a második percben megszerezték a vezetést, Klaas-Jan Huntelaar talált be, ám mire a holland a félidő végén meglőtte második találatát, az már csak az egyenlítésre volt elegendő, ugyanis idő közben fordított a Hamburg.

Szalai Ádám a kispadról beszállva egyenlített
Fotó: AFP

A második félidő is vendéggóllal kezdődött, így eljött az 58. perc, amikor Neustadter helyére beállt Szalai. A magyar válogatott támadó nem váratta meg sokáig a drukkereket: a 72. minutumban szépen lekövette az akciót, majd mikor a hamburgiak kapusa kiejtette a labdát egy távoli lövés után ott termett és egalizált. Mint később kiderült, az első gólja rögtön pontot is ért, maradt ugyanis a 3-3 a lefújásig.

A játéknap másik mérkőzésén a Mainz 3-2-re nyert a VfB Stuttgart ellen hazai pályán.

Eredmények – Bundesliga, 1. forduló

Schalke 04 – Hamburg 3-3 (2-2)
Gólszerzők: Huntelaar (2., 45+2.), Szalai (72.) illetve van der Vaart (12. – 11-esből), Beister (23.), Sobiech (49.)

Mainz – Stuttgart 3-2 (1-1)
Gólszerzők: Müller (14., 78.), Okazaki (65.) illetve Ibisevic (16.), Harnik (82.)