Gulácsiékat elpáholták Isztambulban

Fenerbahce-Red Bull Salzburg (fenerbahce, red bull salzburg, )

A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában a hazai döntetlent követően a Red Bull Salzburg a keddi visszavágón 3-1-re kikapott a török Fenerbahce otthonában.

Az első meccsen elért 1-1-es hazai döntetlen után nem úgy indult a meccs, hogy osztrák sírás lesz a vége. A negyedik percben ugyanis egy formás kontra végén Kampl centerezett Soriano elé, aki közelről nem hibázott (0-1). A 45 ezer török fanatikus szurkoló azonban tovább űzte hajtotta csapatát, aminek szűk négy perc múlva lett meg az eredménye.

Meireles miután Kuyt fejjel lekészítette neki a labdát 18 méterről irdatlan nagy gólt lőtt a 8. percben. A vendégek hálóját védő Gulácsi Péter tehetetlen volt, a kapu bal felső sarkába tartó labdát nem érhette el.

Tovább robogott a Fener, a 17. percben előbb Sow, majd a 34.-ben Webo mattolta Gulácsit. A Fener összesítésben 4-2-vel küldte az Európa Liga selejtezőkörébe a Salzburgot.