A Maccabi hármat lőtt, mégis kiesett

basel (basel, )

A Győri ETO-t kiejtő Maccabi Tel-Aviv 3-3-as döntetlent játszott a Basellel, azonban így is a svájciak mentek tovább.

A Maccabi egy kört ment még

A Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának visszavágóján a Paulo Sousa edzette izraeli csapat nehéz helyzetben volt, hiszen egygólos hátrányból várták a mérkőzést.

A győrieket csont nélkül kiejtő Maccabi ráadásul a kezdés után öt perccel máris hátrányba került: büntetőből Schar volt eredményes (0-1).

Ahogy a Maccabi a Győrt, a Basel is úgy lépte le az izraelieket, legalábbis az első félidőben mág úgy tűnt, ez lesz a forgatókönyv, hiszen gyorsan vágtak még kettőt Salah és Diaz révén.

A hazaiak azonban kétszer válaszoltak: Schar saját kapuját vette be, majd Zehavi ünnepelhetett (2-3). A szünet után, az 55. percben Radi gyorsan egalizált, így összesítésben még két gólt lettek volna lőnie a hazaia alakulatnak.

Erre azonban már nem voltak képesek Sousáék, így maradt a 3-3, amivel a Maccabi Tel-Aviv búcsúzott a BL-től.

Eredmény – Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló

Maccabi Tel-Aviv – Basel 3-3 (2-3)
Gólszerzők: Schar (34.-öngól), Zehavi (37.), Radi (55.) illetve Schar (5.-büntetőből), Salah (21.), Diaz (32.)
Továbbjutott a Basel, 4-3-as összesítéssel.