Büntetőt hibázva is nyert Mexikó

javier hernandez (javier hernandez, )

Japán bár győztes meccsel akart búcsúzni a Konföderációs Kupától, ez nem jött össze az ázsiaiaknak.

Mint arról már írtunk, Brazília esélyeshez méltóan megnyerte az A csoportot, így már csak az maradt kérdés, hogy melyik válogatott fut be a harmadik helyre, és ki végez az utolsó helyen.

A japánok nagyon fogadkoztak a találkozó előtt, hogy mindenképpen szeretnének nyerni, ám ez nem sikerült, pedig az első félidőben Kagawáék akarata érvényesült.

A szünet után beindultak a csapatok: Javier Hernandez talált a kapuba az 54. percben, vezetést szerezve Mexikónak, majd a Manchester United támadója a 66. percben megduplázta csapata és saját góljainak számát (0-2).

A hajrában Japán erejéből még futotta a szépítésre Okazaki révén, míg Hernandez büntetőt is hibázott, így a vége 2-1 lett Mexikónak.