Őrült meccset húztak be az olaszok

Olaszország (olaszország, )

A Konföderációs Kupa eddigi legjobb meccsét játszották az olaszok és a japánok.

Szerdán két találkozót rendeztek Brazíliában: a házigazdák könnyen legyőzték Mexikót, és két győzelemmel bebzitosították elődöntős helyüket, csakúgy, mint az olaszok. A vb-ezüstérmes itáliaiak ugyanis Japánt intézték el egy pörgős, hét gólt hozó meccsen.

Óriási meglepetésre az ázsiaiak a 33. percben már kátgólos előnyre tettek szert, majd még a szünet előtt De Rossi szépített.

A térfélcserét követően Uchida saját kapuját vette be, így lett egál, majd Balotelli büntetőjével már fordult is az állás. A 69. percben azonban megint döntetlent mutatott az eredményjelző, hiszen Okazaki is feliratkozott a gólszerzők közé, végül Giovinco a 86. percben nyerte meg a meccset az olaszoknak (4-3).

Mivel az olaszok és a brazilok is hat-hat pontot gyűjtöttek, Mexiónak és Japánnak pedig egy sincs, így biztosan bejutottak az eldőntöbe.

Eredmény – Konföderációs Kupa, A csoport

Olaszország – Japán 4-3 (1-2)
Gólszerzők: De Rossi (41.), Uchida (50.-öngól), Balotelli (52.-büntetőből), Giovinco (86.) illetve Honda (21.-büntetőből), Kagawa (33.), Okazaki (69.)