Elképesztő bombagól a selejtezőben

Az Észak- és Közép-Amerikát magában foglaló labdarúgó-világbajnoki selejtező negyedik szakaszában Costa Rica fogadta Panama legjobbjait. A hazaiak 2-0 arányban felülmúlták a vendégeket, és ezt egy pazar góllal tették emlékezetessé.

A Svédországban légióskodó Celso Borges Costa Rica-i válogatott támadó 1-0-ás állásnál az 53. percben egy gyönyörű, távoli lövéssel duplázta meg a hazai előnyt.

A 25 éves játékos a selejtezőben a harmadik gólját szerezte. Costa Rica jelenleg csoportjának második helyén áll 11 ponttal, három ponttal megelőzve Mexikót, és az Egyesült Államoktól kettővel lemaradva.

A hat csapatot számláló csoportban az első három automatikusan világbajnoki résztvevő, míg a negyedik helyezett osztályozó során vívhatja ki a helyet Brazíliába a 2014-es világbajnokságra.