Az argentinok nem tudták megverni Kolumbiát

brazília, argentína (brazília, argentína, )

Hiába rúgott két lesgólt Sergio Agüero, Messiék csak 0-0-ra végeztek világbajnoki selejtzeőn Falcaóék ellen.

A világbajnoki selejtezők dél-amerikai csoportját vezető Argentína azzal a tudattal fogadta a második helyen álló Kolumbiát, hogy esetleges győzelmével szinte bebiztosítja brazíliai repülőjegyét (vagy buszjegyét).

Ugyanakkor nem játszott szépen a csapat, amelyben Lionel Messi csak a 2. félidőre állt be, az 58. percben. A meccsen Falcao egyedül küzdött az argentin védőkkel, miközben a 26. percben Higuain és Zapata kakaskodása után mindketten piros lapot kaptak.

Fotó: AFP

A találkozón két lesgólt is lőtt Agüero, de csak a második volt szabályos, joggal volt dühös a hazai csapat és annak szakmai stábja. A végén maradt a 0-0, Argentína biztosan vezet.

Ecuador nagy meglepetésre kikapott Peruban, az egyetlen gólt a Bayern München játékosa, Claudio Pizarro szerezte. Nagy nevek találtak be Paraguayban is: a sereghajtó színeiben Roque Santa Cruz, míg a chileiek közül Vidal, a Juventus játékosa.

Eredmények – világbajnoki selejtezők:

Argentína – Kolumbia 0-0
piros lap: Higuan (26.), illetve Zapata (26.)

Bolívia – Venezuela 1-1
gólszerzők: Campos (86.), illetve Arango (58.)

Paraguay – Chile 1-2
gólszerzők: Santa Cruz (87.), illetve Vargas (40.), Vidal (55.)

9. Paraguay 8 pont

Az első 4 jut ki a vb-re, az 5. helyezett pótselejtezőt játszik egy ázsiai csapattal.