A pénteki vb-selejtezők 5 legnagyobb meglepetése

Senki sem gondolta volna, hogy az angolok előtt álló Montenegró négyet kap otthon az ukránoktól. Málta idegenben nyert tétmeccset! Válogatás.

Érdekesség, hogy az európai vb-selejtezőcsoportok közül egyedül a “magyar” csoportban nem rendeznek tétmeccset júniusban. A magyar csapat éppen ezért Kuvaittal meccselt barátságosan (1-0 lett a végeredmény szerdán).

Több csoportban viszont a majdani végeredmény szempontjából is kulcsfontosságú meccseket rendeztek.

1. Otthon kaptak ki a horvátok

Például rögtön az A hatosban sorsdöntő fordulót rendeztek, ott, ahol a belgák és a horvátok küzdenek az első helyért. Fellainiék meg is nyerték soros meccsüket (2-1-re a szerbek ellen), viszont a horvátok botlottak. Nem kicsit, odahaza kaptak ki a lesajnált skótoktól.

Mindez azt jelenti, hogy 7 forduló után Belgium 19 ponttal vezeti a csoportot (6 győzelem és 1 döntetlen, imponáló), a horvátok a másodikak 16 ponttal, a szerbeknek 7, Wales-nek 6, a skótoknak a győzelem ellenére is csak 5, míg a macedónoknak 4 pontjuk van.

Videó – Snodgrass gólja:

2. Montenegró négyet kapott odahaza

A H csoport élén Montenegró állt a fordulót megelőzően (és mint kiderült, utána is) 14 ponttal, a második helyen Anglia 12 ponttal áll, de ők egy meccsel kevesebbet játszottak. Megléphettek volna, ha az ukránokat legyőzik Podgoricában, de ez nemhogy nem sikerült, alapos pofon lett a vége.

Az ukránok 4-0-ra intézték el Vucinicéket, alaposan lehűtve a kedélyeket. A mérkőzésen három kiállítás is történt: a hazaiaktól a 66. percben Volkov, a 81. percben Pavicevic, míg a vendégektől a 45. percben Zozulya mehetett idő előtt zuhanyozni. A vendégek még emberhátrányban szerezték meg a vezetést, majd kiütötték a hazaiakat. Ezzel 11 pontosak, és már a harmadik helyen állnak.

A montenegrói kaput egyébként Mladen Bozovic, a Videoton minden bizonnyal távozó hálóőre védte.

Videó – a meccs összefoglalója:

3. Málta tétmeccset nyert idegenben

Málta nagyritkán nyer mérkőzést, tétmeccset még annál is ritkábban, igaz, mi nagyon is jól tudjuk, milyen, amikor mégis. 2006 októberében 2-1-re kikaptunk La Vallettában, szégyent hozva a magyar labdarúgás hagyományaira.

A B csoportban utolsó szigetország viszont most ismét három pontot szerzett: Örményországban Mifsud korai góljának köszönhetően. Mindez azt jelenti, hogy a szintén 3 pontos örményeket még akár meg is előzheti a selejtezősorozat végén az együttes, és arra még nem volt példa, hogy ne az utolsó helyen végezzenek egy kvalifikációs menet végén.

Videó – a máltai csodasiker:

4. Szlovákia ikszelt Liechensteinben

Ha már a mieink korábbi botlásairól esett szó: szegény Bicskei Bertalan kapitánykodása alatt játszottunk 0-0-t Liechensteinben. Most északi szomszédunk, Szlovákia érezte meg, milyen ikszelni a miniállamban. Örülhetnek, hogy egyáltalán nem kaptak ki, ugyanis az alpesi ország válogatottja sokáig vezetett Hamsikék ellen.

Liechensteinnek ez már a második döntetlenje a sorozatban, de két ponttal mégis utolsóak a csoportban, amelyet Bosznia-Hercegovina vezet – a bosnyákok 5-0-ra nyertek pénteken Lettországban.

5. Az olaszok csak 0-0-t játszottak Csehországban

Ez nem feltétlenül meglepetés, hacsak nem azért, mert a hazaiak csak két meccset nyertek meg a sorozatban. Igaz, legutóbb a dánok ellen. Az olaszok 10 emberrel fejezték be a mérkőzést, mert Mario Balotellit kiállították

Az olaszok egyetlen egy alkalommal sem találták el a kaput, játékuk óriási csalódás volt, a csehek 7-szer kaput találtak, de gól végül nem született. Prandelliék mindezek ellenére vezetik a csoportot.

Videó – a találkozó összefoglalója:

Eredmények – világbajnoki selejtezők:

A csoport:

Horvátország – Skócia 0-1 (0-1)
gólszerző: Snodgrass (26.)

Belgium – Szerbia 2-1 (1-0)
gólszerző: De Bruyne (13.), Fellaini (60.) illetve Kolarov (87.)

Ausztria – Svédország 2-1 (2-0)
gólszerzők: Alaba (26.-büntetőből), Janko (32.) illetve Elmander (82.)

Írország – Feröer-szigetek 3-0 (1-0)
gólszerzők: Keane (5., 55., 81.)

E csoport:

Albánia – Norvégia 1-1 (1-0)
gólszerző: Rama (41.) illetve Hogli (87.)

Izland – Szlovénia 2-4 (2-2)
gólszerzők: Bjarnason (22.), Finnbogason (24., 11-esből), illetve Kirm (11.), Birsa (31., 11-esből), Cesar (61.), Krhin (85.)

F csoport:

Azerbajdzsán – Luxemburg 1-1 (0-0)
gólszerző: Abishev (71.), illetve Bensi (79.)

Portugália – Oroszország 1-0 (1-0)
gólszerző: Postiga (9.)

G csoport:

Liechtenstein – Szlovákia 1-1 (1-0)
gólszerzők: Buchel (13.) illetve Durica (73.)

Litvánia – Görögország 0-1 (0-1)
gólszerző: Christodoulopoulos (20.)

Lettország – Bosznia-Hercegovina 0-5 (0-0)
gólszerzők: Lulic (48.), Ibisevic (53.), Medunjanin (63.), Pjanic (80.), Dzeko (82.)
piros lap: Fertovs (11., Lettország)