Balotelli-piros, Keane-tripla, Albánia még mindig jó

mario balotelli (mario balotelli, )

A világbajnoki selejtezők pénteki programjának csúcsmeccsén az olaszok gólnélküli döntetlent játszottak Csehországgal. Mario Balotellit kiállították.

Fotó: AFP

Az A csoport másodikja, Horvátország hazai pályán kapott ki a skótoktól, így szomszédaink lépéshátrányba kerültek a belgákkal szemben, ugyanis Witselék legyőzték a szerbeket, így hárompontos előnyre tettek szert, vagyis a horvátoknak össze kell kapniuk magukat a csoportelsőségért vívott harcban.

Albánia továbbra is versenyben van a vb-indulásért, hiszen ezúttal a jóval erősebb norvégokkal játszottak döntetlen úgy, hogy a 87. percben még nyerésre álltak, így hat meccs után pótselejtezős helyen állnak az E jelű hatosban.

A H csoport rangadóján az első helyezett Montenegro az ukrán együttest fogadta abban a reményben, hogy nyernek és még jobban meglépnek az üldöző angoloktól. Nos, ez nem így lett, hiszen a sárga-kékek emberhátrányban is vezetést szereztek, majd a hirtelen két pirosat gyűjtő hazaiaknak még háromszor beköszöntek, így Anglia megkapta az esélyt, hogy előzzön.

A C csoportban is fontos meccs várt a svédekre és az osztrákokra: a két válogatott 8-8 ponttal állt a második, illetve a harmadik helyen, így a tét az volt, aki nyer, meglép a másiktól. Ez a Sógoroknak jött össze, hiszen 2-1-re elintézték az Ibrahimoviccal felálló északiakat.

A nap pozitív meglepetése az volt, hogy Robbie Keane még mindig nagyon tud: a Feröer-szigetek ellen triplázott az írek ikonja.

A legjobban várt találkozó a Csehország-Olaszország összecsapás volt. Ám amennyire izgalmas küzdelmet vártunk, annyira volt csalódás, hogy egyetlen egyszer sem rezzentek meg a hálók: 0-0-val ért véget a meccs úgy, hogy az olaszoknak esélyük sem volt. Az itáliaiak egyetlen egyszer sem találták el a kaput 90 perc alatt, a csehek viszont hétszer is, így az Eb-ezüstérmesre nézve hízelgő a döntetlen.

Ezzel az eredménnyel az olaszok magukra húzták Bulgáriát és a cseheket is.

Eredmények – világbajnoki selejtezők

A csoport:

Horvátország-Skócia 0-1 (0-1)
Gólszerző: Snodgrass (26.)

Belgium-Szerbia 2-1 (1-0)
Gólszerző: De Bruyne (13.), Fellaini (60.) illetve Kolarov (87.)

B csoport:

Csehország-Olaszország 0-0
Piros lap: Balotelli (72.)

C csoport:

Ausztria-Svédország 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Alaba (26.-büntetőből), Janko (32.) illetve Elmander (82.)

Írország-Feröer-szigetek 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Keane (5., 55., 81.)

E csoport:

Albánia-Norvégia 1-1 (1-0)
Gólszerző: Rama (41.) illetve Hogli (87.)

Izland-Szlovénia 2-4 (2-2)
Gólszerzők: Bjarnason (22.), Finnbogason (24., 11-esből), illetve Kirm (11.), Birsa (31., 11-esből), Cesar (61.), Krhin (85.)