Alig tudtuk legyőzni Kuvaitot

Az Egervári-csapat mindössze egy gól tudott lőni a sokkal gyengébb kuvaiti csapatnak. Nem túl meggyőző játékkal, de nyertünk.

A két válogatott először találkozott, így a mieink dolga nem volt egyszerű, pláne, hogy az arab együttesek játéka gyakran kiszámíthatatlan.

Az első félidőben nagyon gyengén kezdett a magyar csapat, alig voltak helyzeteink, de a kuvaitiak sem brillíroztak. A vendégek játéka azonban feljavult, míg mi elöl pontatlannak és ötlettelennek bizonyultunk.

A szünetben hármat is cserélt Egervári Sándor, behozta Lovrencsics Gergőt, Priskin Tamást és Németh Krisztiánt is. Ezzel a változtatással nagyot javult a játék, sokkal offenzívabbá vált a válogatott, és szinte a kapujuk elé szögeztük Kuvaitot.

Ennek ellenére a gól elmaradt, de az 57. percben végre megnyugodhatott a közönség, hiszen Dzsudzsák szögletéből Vanczák Vilmos bólintott a kapuba (1-0).

A Dinamo Moszkva labdarúgója volt egyébként a meccs legjobbja, de sokszor ő is rossz megoldást válaszott. A mérkőzés hajrájában Dzsudzsák és Priskin is a kapufát lőtte telibe, míg Lovrencsics két ziccerét is a vendégek kapusa hárította, így végül maradt az egygólos siker.

Nem ilyen találkozóra számítottunk, de legalább nyertünk.

Eredmény – felkészülési mérkőzés

Magyarország – Kuvati 1-0 (0-0)
Győr, ETO Park, vezette: Nikolaj Hanni (svájci)

Gólszerző: Vanczák (57.)

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Guzmics, Korcsmár, Kádár – Kanta (Lovrencsics, 46.), Varga J. (Juhász, 93.), Koman (Pátkai, 81.) – Gyurcsó (Németh K., 46.), Böde (Priskin, 46.), Dzsudzsák. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

Kuvait: H. el-Rasidi – M. el-Rasidi, Sahin, A. el-Rasidi, el-Hadzseri – el-Szaek (el Samali, 60.), el-Enezi (al-Hassan, 66.), Ali (al-Maqseed, 67.), el-Szulajman (al-Harbi, 85.), el-Ebrahim (al-Fathel, 88.) – el-Mutva. Szövetségi kapitány: Goran Tufegdzsics.

Vége a mérkőzésnek. 1-0-ra legyőztük Kuvaitot.

91. PERC: Lovrencsics naggyá teszi a kuvaiti kapust. Megint el-Rasidi mentett.

87. PERC: Szerencsénk sincs… Priskin első lövését kiütötte a kapus, a második pedig a kapufáról jött le.

86. PERC: Lovrencsics! Két remek csel után életerős löketet küldött a kapura, el-Rasidi épphogy menteni tudott. Bravó!

85. PERC: A Dinamo Moszkva középpályása a magyar csapat legjobbja, de a befejezéssel neki is gondjai vannak.

80. PERC: Dzsudzsák telibe lőtte a jobb kapufát. A kapus a kezét is alig tudta felemelni, ez most nem rajta múlott.

77. PERC: Dzsudzsák beadása csúszott le, így lett veszélyes kapura, de a hálóőrnek ez nem jelentett gondot. Al-Maqseed közben majdnem egyenlített…

75. PERC: Bogdánnak is van dolga. Most majdnem kiejtett egy labdát. Nem szeretnénk, hogy a vendégek egyenlítsenek.

74. PERC: Már csak negyedóra van a meccs végéig. Jó lenne nem csak eggyel legyőzni Kuvaitot.

69. PERC: A magyar csapat már 10 szögletnél jár. Nagy helyzet volt egyébként, Németh Krisztián üresen kapta a labdát, de el-Rasidi elképesztő vetődéssel kitenyerelte a játékszert a mezőnybe.

64. PERC: Két magyar zavarta egymást a kapu előtt. Persze ha gól, érvénytelen, ugyanis les volt.

60. PERC: Kádár kínálta meg a kuvaiti kapust. Újabb szöglet.

57. PERC: NA VÉGRE!!!! Dzsudzsák szöglete remekül szállt középre. Vanczák egyedül maradt, és mintaszerű fejesével megszereztük a vezetést! 1-0!

55. PERC: Vanczák szépen gurított vissza Priskinnek, de ő csúnyán fölé durrantott.

53. PERC: Rengetek a hiba. Ötlettelenül játszik a magyar csapat.

50. PERC: Letámad a magyar válogatott, most nagyon pörögnek a fiúk.

49. PERC: Dzsudzsák keresztlabdája nagyon hosszúra sikeredett. Ő sem brillírozik ma.

47. PERC: Priskin csúsztatta volna meg a labdát, de nem találta el. Pech.

46. PERC: Magyar sorcserével folytatódik a meccs.

Bödét Priskin váltja, Lovrencsics Kanta, míg Német Krisztián Gyurcsó helyett érkezett a pályára.

Vége az első félidőnek. Egyelőre kiábrándító a magyar válogatott teljesítménye. 0-0-ról várjuk a folytatást.

45. PERC: Korcsmár kapásból pörgette rá, de pontatlan volt.

44. PERC: el-Mutva zúrta rá, kellemetlen löket volt. Nem lenne jó, ha beakadna egy vendég gól. Szinte azonnal helyzetbe került Gyurcsó, de a kapus hárított.

41. PERC: A széleken vezetett támadások nem vezetnek sikerre. Sem Gyurcsó, sem Dzsudzsák nem tud veszélyes szituációt kialakítani a kuvaiti kapu előtt.

39. PERC: Egyre jobb Kuvait, sokkal többet vannak a térfelünkön. Nem jó ez így.

36. PERC: Jó helyzetbe kerültünk, de ügyetlenkedtünk a kapu előtt. A második félidőben sokkal pontosabban kell játszania a csapatnak. Egervári mesternek lesz min javítania.

33. PERC: Vanczák fejét kereste Gyurcsó, szépen kapura is küldte a labdát, a kapusnak bravúr kellett a mentéshez.

32. PERC: Még mindig nincs gól a mérkőzésen. Mi járunk hozzá közelebb, de azért sokat kell még tenni érte.

28. PERC: Vanczák csúsztatott fejese adott feladatot el-Rasidinak, de ez számára csemege volt.

26. PERC: A balszélen vezetjük a legtöbb támadást, Gyurcsó és Kanta a legveszélyesebb eddig.

22. PERC: Túl vagyunk az első félidő felén. Jó lenne, ha a mezőnyfölényünk a helyzetek számában is megmutatkozna.

19. PERC: Gyurcsó izomból kapura küldte a labdát, de el-Rasidi védett. A kipattanót Böde lőtte volna a kapuba, de odaért egy védő lába. Kérdéses volt az eset, a bíró viszont nem ítélt tizenegyest.

18. PERC: Dzsudzsák messziről, félfordulatból lőtt méterekkel fölé.

16. PERC: Nem lesz ez olyan könnyű meccs. A vendégek eddig sokkal jobbak a vártnál.

13. PERC: Mi végezhettük el a meccs első szögletét, de a kuvaiti kapus kiöklözte a labdát. Az ellentámadásból el-Mutva lőtt, gyengén.

11. PERC: Dzsudzsák beívelése nem találta meg Bödét. Kezdt éledezni a magyar válogatott.

9. PERC: Az első lövés Koman nevéhez fűződik. Egy lecsorgó labdát szépen lőtt el 17 méterről, de a kapus könnyen védett.

8. PERC: Nehezen kezdett a magyar válogatott, nem igazán találjuk a játékunkat.

6. PERC: Nem ügyetlenek a vendégek, ez az első percek alapján látszik. Persze ahogy haladunk előre reméljük, hogy a különbség majd meglátszik a két csapat között.

5. PERC: Tapogatóznak a felek, egyelőre helyzet nélkül. Jó lenne minél előbb gólt lőni.

2. PERC: A magyar csapat magához ragadta a kezdeményést, a kuvaitiak egyelőre csak messziről figyelik a labdát.

1. PERC: Mi kezdtük a meccset. Szokásos piros-fehér-zöld szerelésben a magyar válogatott, míg Kuvait kék-fehérben.

A papírforma alapján több góllal kell nyernünk ezt a meccset, hiszen a magyar válogatott a 33. a FIFA-világranglistán, míg a kuvaiti a 111.

A hírek szerint 12 ezer néző ment ki az ETO Parkba, ami valljuk be, szép szám egy felkészülési meccshez képest.

Előzetes: A magyar válogatott története során először találkozik Kuvait csapatával. A mérkőzésről Egervári Sándor elmondta, hogy kísérletezésre használja az őszi vb-selejtezők előtt. Ennek lehet bizonyítéka, hogy a kezdőcsapatban kap helyet a Fradi csatára, Böde Dániel is.

Bemutatkozhat a nemzeti tizenegyben a Lech Poznanban légióskodó Lovrencsics Gergő is, míg a tegnapi nap folyamán biztossá vált, hogy a Debrecen hátvédje, Mészáros Norbert hátsérülése nem jött rendbe, ezért őt a szombathelyi Guzmics Richárd pótolja. A bekk remekült teljesített a márciusi isztambuli vb-selejtezőn.

A vendég közel-keleti válogatott már nincs versenyben a brazíliai repülőjegyért, de érdemes lesz rájuk figyelni, mert nemrég megnyerték az Öböl-kupát. Az elmondások szerint gyors játékosok alkotják a csapatot, de taktikailag nem túl érettek.

A vendégeknél mindössze két idegenlégiós szerepel. Az Angliában légióskodó kapus Halid al-Rasidi és a cseh Pribram védője Abdulaziz Al-Misán Al-Enezi. Kiemelkedik a csapatból a csatár Bader A-Mutva, akit 2010-ben Ázsia harmadik legjobb játékosának választottak.