Siófoki könnyek, a Pápa maradt bent

Melczer Vilmos 11-est hibázott, kikapott a Siófok az Újpesttől, a Pápa pontot szerzett Diósgyőrben. Vége a bajnokságnak.

A Siófok tavaly decemberben 4-3-ra verte a már kiesett Eger együttesét, Melczer Vilmos három 11-est értékesített azon a bajnokin. Melczer 2011. augusztus 20-án is három 11-est értékesített, akkor a Kaposvárt verte 3-1-re a Siófok.

Hogy ez miért érdekesség? Azért, mert a vasárnapi sorsdöntő bajnokin, az Újpest ellen Melczer Vilmos kihagyta a büntetőt. Vermes Krisztián szabálytalankodott a 16-oson belül a 28. percben, de a 11-es kimaradt. A Siófok győzelme és a Pápa
esetleges diósgyőri veresége a balatoni csapat bentmaradását jelentette volna.

A Siófok feszülten, de támadott a lilák ellen, de Balajcza komolyan gondolta, hogy a meccset nem adja le az Újpest, többször is bravúrral hárított. Volt ziccere a vendégeknek is, Tsibuabua nagyon aktív volt (őt egyébként 22 másodperccel a kezdő sípszó után már lehuhogták a nézőtérről).

Fordulás után nagy kínlódás folyt a pályán, inkább a küzdelem dominált, de mindkét csapatnál hiányoztak a pontos passzok a támadások végén. A 88. percben Balajczának nagy ziccerben kellett védenie egy fejest.

Aztán jött a kegyelemdöfés: Zamostny Balázs a 90. percben egy előrevágott labdát lekezelt, és Fülöpöt is kicselezve Kurucz mellett a hálóba lőtt (0-1). Pedig pont a góllal egy időben egyenlített a DVTK a Pápa ellen.

A Pápának a döntetlen csak akkor volt elegendő a Diósgyőr ellen, ha a Siófok nem nyeri meg utolsó bajnokiját. Ennek megfelelően nagyon aktívan kezdett a Pápa, Szabó Ottó és Tóth Bence is aktív volt. A DVTK-ban a búcsúzó Fernando és Luque adott remek labdákat Rudolfnak, utóbbi spanyolnak ez volt a búcsúmeccse Miskolcon.

Szűcs Lajos azonban remekül védett a pápai kapuban, ennek köszönhető, hogy 0-0-val fordultak a csapatok.

A második félidő elején előbb Luque hagyott ki egy ziccert, miután 10 méterről a égbe lőtt, majd a 63. percben Vági lövését védte Szűcs Lajos nagy bravúrral.

A túloldalon Ribánszkinak is nyújtózkodnia kellett, Beliczky próbálkozott messziről. A 81. percben újabb kapufát lőtt a DVTK, és ahogyan az lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát: Griffiths elfutása után lőtt Kádár mellett,
a labda Vadászon irányt változtatva kikötött a kapuban (0-1).

A 90. percben Dóczi kézzel ért a labdába, második sárgája után kiállították, majd egy perccel később egy szöglet után Kádár egyenlíteni tudott (1-1).