Döntetlenre futotta a Juventus erejéből

Mirko Vucinic (mirko vucinic, )

A Serie A 37. fordulójának nyitómeccsén a már bajnok Juventus 1-1-es döntetlent játszott a vendég Cagliarival.

Igazából egyik csapat számára sem volt tétje a találkozónak, hiszen a Zebrák magabiztosan megvédték bajnoki címüket, vagyis senki sem előzheti már meg őket a hátralévő két fordulóban, míg a Cagliari a középmezőnyben foglal helyet.

Így nem is meglepő, hogy a Juve tartalékosan állt fel szombat este, de még ezzel együtt is jobbak voltak a hazaiak, mint a Cagliari. Ugyanis 17 alkalommal lőtt kapura a bajnok, míg a vendégek csak nyolcszor.

A nagy különbség ellenére egy-egy gól született mindkét oldalon: a vezetést a piros-kékek szerezték meg a 12. percben Ibarbo révén, majd a szünet után Vucinic egalizált (1-1).

Ezzel a döntetlennel a Juve előnye még mindig 12 pont a már biztos második Napoli előtt, míg a Cagliari a 11. pozíciót foglalja el.