Tizenegyessel lett bajnok a Juve, Klose ötöt lőtt

juventus (juventus, )

A Zebrák ismét bajnoki címet ünnepelhetnek, Arturo Vidal büntetőjének köszönhetően.

Már csak három forduló van hátra a szezonból, így a Serie A-ban minden egyes pont és gól sokat érhet. A címvédő Juventus számára nagy téttel bírt ez a találkozó, hiszen a Zebrák sikeresen megvédték címüket, miután vasárnap délután legyőzték a kiesés elől menekülő Palermót. A Juventus előnye jelenleg 14 pont a második Napolival szemben, amely hátralévő négy meccsén már nem tudja behozni riválisát.

Az alsóház egyébként rendkívül szoros, a már búcsúzó Pescara mellett a Siena, a Genoa, a Palermo és a Torino küzd a bentmaradásért. A legjobban a Genoa jöhet ki ebből a harcból, hiszen Tőzsér Dániel csapata megverte a Pescarát.

A Lazio viszont kivégzést tartott, hiszen már az első félidőben négygólos előnyre tettek szert a Bologna ellen, majd a második felvonásban még tovább mélyítették a szakadékot: 6-0 lett a vége, ebből Miroslav Klose egymaga szerzett öt találatot.

Az élbolyra visszatérve, a Milan a BL-indulást érő harmadik helyét szeretné megtartani, ha már a második Napolit nem tudja beérni: a Torino legyőzésével kedvező helyzetbe kerülhettek volna Balotelliék, ám megszendvedtek a sikerért. Egygólos győzelmükkel, és a Fiorentina szombati veresége révén négy pontra növelte előnyét a harmadik helyen a firenzeiekkel szemben.

Eredmények – Serie A, 35. forduló

Udinese – Sampdoria 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Di Natale (29., 52.), Muriel (87.) illetve Eder (34.)

AC Milan – Torino 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Balotelli (84.)

Catania – Siena 3-0 (1-0)
Gólszerző. Bergessio (14., 52., 71.)
Piros lap: Felipe (42.)

Genoa – Pescara 4-1 (2-1)
Gólszerzők: Floro Flores (12.), Borriello (30.), Bertolacci (70.) illetve Sculli (35.)

Juventus-Palermo 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Vidal (59.-büntetőből)
Piros lap: Pogba (83.)

Lazio-Bologna 6-0 (4-0)
Gólszerzők: Klose (26., 32., 39., 50., 61.), Hernanes (32.)

Parma-Atalanta (1-0)
Gólszerzők: Parolo (45.), Biabiany (58.)