A tartalékos Bayern is pontot szerzett a BL-döntő főpróbáján

Bayern-dortmund (bayern münchen, borussia dortmund)

Három héttel a Bajnokok ligája-döntő előtt a Bayern München és a Borussia Dortmund a Bundesligában is összecsapott.

Erősen tartalékos volt a bajor gárda a meccsen, hiszen Jupp Heynckes több meghatározó játékosát is kihagyta: Shaqiri, Timoschuk és Pizarro is a pályán volt a keződrúgásnál.

Talán épp ezért is, a Dortmund Grosskreutz bombájával szerzett vezetést a 11. percben. A sárga-feketék szurkolói egyébként megragadták a lehetőséget, hogy egykori kedvencüknek, Mario Götzének üzenjenek: – a fiatal támadó nemrég egyezett meg a Bayern Münchennel, és szeptembertől a bajoroknál folytatja – kifeszítettek egy transzparenst, melyen az állt, “Menj a pokolba Götze!”.

Fotó: AFP

A vendégek egyébként még az első félidőben egyenlíteni tudtak: Mario Götze fejjel talált be (1-1). A fordulást követően is maradt ez az eredmény, pedig a Bayern a 65. perctől kezdve emberhátrányba került.

A Dortmund nem tudott élni ezzel a lehetőséggel, így maradt a döntetlen. A már bajnok Bayern München előnye is továbbra is 20 pont a sárga-feketék előtt, de ez már mit sem számít.