A Dortmund már a Wembley-ben

borussia dortmund (borussia dortmund, )

A Real Madrid ugyan 2-0-ra megverte a német bajnokot, de a BL döntőjébe ellenfele jutott.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés:

Real Madrid – Borussia Dortmund 2-0 (0-0)

Madrid, 75 ezer néző, vezette: Howard Webb (angol)

Real Madrid: Diego Lopez – Varane, Ramos, Fabio Coentrao (Kaká, 57.) – Özil, Xabi Alonso (Khedira, 67.), Essien, Modric – Di Maria, Cristiano Ronaldo – Higuain (Benzema, 57.). Vezetőedző: José Mourinho

Dortmund: Weidenfeller – Subotic, Hummels, Piszczek, Schmelzer – Bender (Santana, 91.), Gündogan, Götze (Grosskreutz, 15.), Reus – Blaszczykowski, Lewandowski (Kehl, 87.). Vezetőedző: Jürgen Klopp

Gólszerzők: Benzema (83.), Sergio Ramos (88.)

Sárga lap: Coentrao (26.), Ramos (79.), Khedira (81.), illetve Gündogan (43.), Bender (45+1.)

Továbbjutott a Dortmund 4-3-as összesítéssel.

Későn kezdte a hajrát a Real Madrid, pontosabban Benzema gólja már a meccs végső szakaszában született meg, így nem sikerült csodát tennie a királyi gárdának.

Talán Higuaint hamarabb le kellett volna cserélnie Mourinhónak, de szó nem érheti a ház elejét, hiszen a spanyol csapat mindent megtett a győzelemért a kiválóan védekező Dortmund ellen.

A németek főleg a második félidőben több periódusban is uralták a meccset, a kontráik is veszélyesek voltak, sőt, több ziccerük akadt a 80. percig.

Ott beindult a Madrid, a végén még akár össze is jöhetett volna a 3-0, de nem jött.

José Mourinho minden bizonnyal utolsó BL-meccsét játszotta a Real Madrid vezetőedzőjeként, míg a Borussia 1997 után jutott ismét a BL döntőjébe.

Jürgen Klopp fiatal csapata várja ellenfelét, a Bayern Münchent vagy a Barcelonát, május 25-re.

Élő, szöveges közvetítésünk az alábbiakban olvasható.

90+6. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! DÖNTŐBEN A DORTMUND!

90+5. PERC: Sergio Ramos futott lesre.

90+4. PERC: Dortmundi kontra, kétszer is egymás után.

90+3. PERC: Szöglet a Realnak, előrement Lopez is. Sergio Ramos melléfejelte a beadást.

90+1. PERC: Felipe Santana jött be a pályára Bender helyett.

90. PERC: Bender maradt a földön, jó sokáig ápolták.

88. PERC: RAMOS-GÓL! Óriási tűzijáték, három lövés is elakadt a dortmundi védőkben, Benzema centerezése végén Ramos lőtt a kapuba. Micsoda végjáték! 2-0!

87. PERC: Ügyesen tartogatta cseréit Klopp. Kehl jött be Lewandowski helyére.

85. PERC: Özil végezhetett el kiváló helyről szabadrúgást, a beadást kifejelték, de nagyon nyomott a Madrid ezekben a pillanatokban, Ramos fejesét Weidenfeller védte.

83. PERC: VEZET A REAL MADRID! Benzema lőtt közelről a kapuba egy mintaszerű támadás végén, a jobbról beérkező passz után. 1-0!

81. PERC: Ez nem Khedira meccse. Rossz passzok után sárga lap.

79. PERC: Ramos szabálytalankodott Blaszczykowskival szemben, sárga.

78. PERC: Hummels kezéhez ért a labda 17 méterre a kaputól, Webb nem látta, pedig arra járt.

76. PERC: Újabb német ziccer. Sokat pattogott a labda a 16-oson belül, a legtisztább szitu Lewandowski előtt adódott, de a védőbe lőtte a labdát a támadó.

73. PERC: Modric elesett a 16-oson belül (vagyis beesett oda), mert el akart esni. Szó sincs 11-esről.

72. PERC: Di Maria adott középre, Kaká megelőzte a védőjét, így lőtt, mellé.

71. PERC: Ronaldo csúsztatott a rövidre, de ott Di Maria lemaradt 17 centivel.

70. PERC: Ronaldo lőtt egy kontra végén, spiccel fölé.

22 perce maradt a Madridnak, hogy három gólt szerezzen, miközben egyert sem kap.

67. PERC: Di Maria célzott rosszul Kaká passzát követően. Khedira meg bejön Xabi Alonso helyére.

Egyre határozottabb a Dortmund, nagyon közel került a döntőhöz, és élvezi a játékot, valamint azt, hogy a Real Madrid ideges. A szurkolók is azok.

62. PERC: Hihetetlen nagy német ziccer! Gündogan a kapu előtt 3 méterrel lőhetett, Lopez óriási bravúrral védett.

60. PERC: Xabi Alonso és Lewandowski kakaskodott. Naná, Alonso ráugrott volna a lengyel kezére, ha épp nem téveszti el a célt 2 és fél centit.

57. PERC: Kettőt cserélt Mourinho. Kaká jött be Coentrao helyére, Higuant pedig Benzema váltotta.

56. PERC: Ramos adta be a labdát jobbról, Ronaldo nem érte el.

53. PERC: Reus harcolt ki szögletet Varane-nal szemben.

50. PERC: LEWANDOWSKI-KAPUFA!!! Remek német kontra végén Lewandowski lefutotta a védőjét, és hatalmas kapufát lőtt. A felső lécre, a labda a gólvonal elé pattant.

49. PERC: HATALMAS dortmundi helyzet maradt ki! Lewandowski egyedül kapta balról a labdát 14 méterre a kaputól, de a labda lecsúszott a lábáról. Tisztán lőhetett pedig.

46. PERC: Két madridi szöglet rögtön az első percben, mind a két alkalommal Hummels fejéről ment ki a laszti.

46. PERC: Elindult a 2. félidő.

56-44 a labdabirtoklás aránya a madridiak javára, a hazaiak 9, a vendégek 2 lövéssel próbálkoztak, 3 és 2 alkalommal találták el a kaput a csapatok.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Az utolsó pillanatokban is aktív volt mindkét együttes, de gól nem született az első félidőben.

45+1. PERC: Bender taszajtotta el Ronaldót, 33 méterre a kaputól. Sárgát kapott érte. A szabadot nagyon fölé lőtte a portugál.

43. PERC: Ilkay Gündogan kapott sárga lapott egy kisebb szabálytalanság után. Özilt bántotta.

42. PERC: Özil, majd Higuain volt lesen két próbálkozáskor, helyes ítélet volt mindkettő.

41. PERC: Szép dortmundi kontra volt, csak nem jutott el középre a laszti…

40. PERC: Higuain szépen kavargatott, beívelt, Ronaldo feje elől lecsípte Weidenfeller.

35. PERC: Szöglethez jutott a Dortmund, de Ronaldo kifejelte Reus beívelését.

A spanyolok folyamatosan fütyülnek, amikor a németek húzni próbálják az időt.

28. PERC: Bender keményen odarúgott Xabi Alonsónak, de nem kapott érte sárgát.

26. PERC: SÁRGA LAP Coentrao csúszott oda keményen Lewandowskinak, Webb a dortmundi támadást szakította félbe a sárga miatt.

25. PERC: Egyre többször adja el a labdát a Madrid. Özil aztán remek labdát ad középre, Di Maria lövése elakad Hummelsben.

22. PERC: Azért kontrákból el-eljut a Dortmund a hazai kapuig, legutóbb Bender lőhetett jó helyzetből, de a “sorfalról” lepattant a labda.

20. PERC: Cristiano Ronaldo lőtt messziről, de három védő között nem tudta iránítani a labdát.

Átvészelte az első negyedórát a Dortmund.

15. PERC: Óriási Real-ziccer!! Nagy indítást kapott a jobb oldalon kiugró Özil, sok helyre lőhette volna, de 14 méterről végül a kapu mellé lőtt, nagy erővel, laposan!

Cserélnie kellett Kloppnak, Götze megsérült, helyére Grosskreutz állt.

13. PERC: Helyzet itt és ott! Szabadrúgás után Lewandowskihoz került a labda , félfordulattal lőtt, Lopezről kipattant a labda. Az ellentámadás végén Ronaldo lőtt kapura, Weidenfeller védeni tudott!

10. PERC: Özil végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, szépen ívelte be, de lesen állt Higuain.

Alig 10 perc után 71-29 százalék a labdabirtoklás aránya. A Realnak.

8. PERC: Özil kavargatott a jobb oldalon, a 16-oson belül középre került a labda, amlyet Cristiano Ronaldo az égbe lőtt.

7. PERC: Jöhetett a 3. madridi szöglet Schmelzer ért a labdába Higuain beadása után. A sarokrúgás után felszabadítottak a vendégek, de kisvártatva Subotic lábáról is szögletre pattant a laszti.

6. PERC: Götze adott be egy labdát balról, Lewandowski elől elfejelték a labdát, amelyet Diego Lopez kaparintott meg.

6. PERC: Óriási Weidenfeller-védés! Higuain kapott nagy labdát a 16-oson belül, de a dortmundi kapus szögletre mentett.

4. PERC: Nagyon erőszakos a Real, már idő előtt letámadja a német játékosokat.

2. PERC: Máris Real-szöglet! Hummels kifejelte, Di Maria nagyon távolról lőtt, reménytelen volt. A kirúgásnál Weidenfeller nem sietett.

1. PERC: 27 másodperc alatt lesre futott Lewandowski. A hazaiaknál nem kezd Pepe és Khedira.

1. PERC: Elkezdődött a találkozó. A Dortmund kezdte.

12 fok van a Bernabeu Stadionban, a páratartalom 62 százalékos. Még világos van Madridban.

János Károly király is ott van a stadionban. Nem hiába, a királyi gárda játszik.

Már jönnek ki a játékosok a pályára. Csodálatos élőkép köszönti a hazaiakat, a vendégeket 8000 drukker kísérte el.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Előzetes:

Ha a Real Madrid az első pillanatoktól kezdve odateszi magát, és elsöprő győzelemre tör, kiváló meccsnek nézünk elébe, tekintve, hogy a Bajnokok Ligája elődöntőjének első meccsét a Dortmund nyerte meg.

Mi az, hogy megnyerte?! Agyonverte a madridiakat, akik egyébként nem játszottak rosszul a mérkőzésen, mint tette azt mondjuk, a Barcelona a Bayern München elleni másik elődöntőn (0-4).

A Real Madrid nem egyszer támadt már fel poraiból, hogy mikor, az EBBŐL AZ ÖSSZEÁLLÍTÁSBÓL kiderül. Ráadásul erőt meríthet a hétvégi derbiből, amikor 2-1-re verte az Atletico Madridot.

José  Mourinho azt mondta, azt szeretné látni, hogy a játékosai az utolsó leheletükig küzdjenek. Hozzátette, sokat beszált a játékosokkal, leginkább a Dortmundban elkövetett hibákról. Alvaro Arbeiolára és Marcelóra nem számíthat a portugál, az Atletico elleni meccsen pihenő Ronaldo és Ramos viszont bevetésre kész.

A Dortmund szintén 2-1-re nyert hazája bajnokságában, szintén idegenben, Düsseldorfban. Egyedül Lukas Piszczek játéksa kérdéses.

Jürgen Klopp azt mondta, még nincs döntőben a csapata, de az első meccs felülmúlta a várakozásokat. Szerinte senki sem gondolhatta pár éve, hogy idáig juthatnak, mégis itt vannak, és a végsőkig harcolnak majd.