Chelsea: Cech – Bertrand, Cahill, Ivanovic, Azpilicueta – Lampard, David Luiz (Ake, 82.) – Moses, Hazard, Ramires (Oscar, 66.) – Fernando Torres. Vezetőedző: Rafa Benitez

Basel: Sommer – Steinhofer, Schar, Sauro, Voser – El Elneny, Die – Frei (Marcelo Diaz, 69.) – Salah, Streller (Zoua, 62.), Stocker (Degen, 62.). Vezetőedző: Murat Yakin

Gólszerzők: Torres (50.), Moses (52.), David Luiz (59.), illetve Salah (45+1.)

Sárga lap: Azpilicueta (56.), illetve Shar (67.), Steinhofer (69.), Die (88.)

Benfica: Artur – Almeida, Garay, Luisao, Pereira – Gaitan, Matic, Perez – Salvio, Cardozo (Urreta, 87.), Lima. Vezetőedző: Jorge Jesus

Fenerbahce: Demirel – Gonul (Irtegun, 61.), Yobo (Stoch, 75.), Korkmaz, Ziegler – Sahin (Topuz, 44.), Baroni, Erkin – Kuyt, Sow, Ucan. Vezetőedző: Aykut Kocaman

Gólszerzők: Gaitan (9.), Cardozo (35., 66.), illetve Kuyt (23., 11-esből)

Sárga lap: Maxi Pereira (29.), Perez (33.), illetve Baroni (30.), Erkin (84.)

Továbbjutott a Benfica 3-2-es összesítéssel.

A Chelsea hajlamos otthoni nemzetközi meccseit döcögősen játszani, és ez így is volt az első félidőben is az Európa Liga elődöntőjének visszavágóján. Egyedül Frank Lampard kapufája jelentett izgalmat hazai oldalon. Na meg előbb a Basel óriási helyzete, majd pedig Salah utolsó percben szerzett gólja (0-1).

A félidő előtt érkezett tehát a hidegzuhany, és a második félidő elejét látva azt mondjuk, nagyon is kellett a Chelsea-nek ez a bekapott gól.A fordulás után ugyanis 15 perc alatt hármat vágtak a londoniak. Előbb Torres, majd Moses közelről talált be, hogy aztán David Luiz lőjön szemkápráztatóan szép gólt.

Úgy tűnik, neki a hatalmas gólok jutnak ebben az évben.A Chelsea sikerével az EL döntőjébe jutott, ami azt jelenti, hogy a tavalyi Bajnokok Ligája-siker után ebben az évben megnyerheti az Európa Ligát is a csapat. Ez némi kárpótlást jelent majd a drukkereknek és az utált Rafa Beniteznek is – sokan már José Mourinho nevét skandálták a meccs közben.

A másik mérkőzésen egygólos hátrányt kellett ledolgoznia a Benficának, és ez már a 9. percben sikerült, csakhogy a 23. percben Dirk Kuyt révén egyenlített büntetőből a török Fenerbache.

Ez pedig azt jelentette, hogy a 2-1-es siker sem volt már elég a portugáloknak. Cardozo gondoskodott róla, hogy 3-1 legyen az eredmény a 66. percre, így 24 percre volt a döntőtől a Benfica.

Végül nem született már török találat, pedig az 5 perces hosszabbításban is akadt még veszélyes fejese a vendégeknek

A döntőt május 15-én, Amszterdamban rendezik angol és portugál résztvevővel.