Miért nem volt bunda az ETO-Paks meccs?

Pintér Attila (pintér attila, )

Összegyűjtöttük, miért gondoljuk azt, hogy tiszta volt a Paks 4-3-as sikere Győrben.

Sokan bundát kiáltottak a Paks 4-3-as győri győzelme után. Kétségtelen, nem mindennapi, hogy egy csapat 3-0-s vezetésről 4-3-ra kapjon ki, egy félidő alatt.

S hogy ez a csapat éppen a bajnoki cím legfőbb várományosa, még inkább különlegessé teszi az eredményt.

A Győr négy meccs óta nem tudott nyerni, legutóbbi két meccsén 9 (!) gólt kapott, hiszen Kecskeméten 5-2-re kaptak ki a zöld-fehérek.

Igazi totógyilkos meccs volt tehát a pénteki 4-3, bár ez a kifejezés is sántít, hiszen évek óta nincsenek a totón magyar bajnokik, éppen a manipuláció lehetősége miatt…

Mégis, mi úgy gondoljuk, nem volt bunda a pénteki találkozó, egyben az aljas manipulálók több éves teveékenysége után kikérjük magunknak, hogy egy-egy tehetséges játékos gólja vagy egy jól összerakott csapat bravúrja feledésbe merül a csalóknak köszönhető, mára állandosuló “gyanú” miatt.

Miért nem volt tehát bunda az ETO-Paks bajnoki?

1. Azért, mert a Győr meg szeretné nyerni a bajnokságot.

2. Azért, mert egy jól fizető fordításhoz elég lett volna 2-0-ra vezetni a szünetben.

3. Azért, mert ha bunda lett volna, mind a két csapatnak tudnia kellett volna a manipulálásról, ehhez a forgatókönyvhöz, hét gólhoz, számtalan helyzethez 1-2 játékos nem elegendő.

4. Azért, mert az első gól egy kellemetlen, egyben erős lövés után született, a labda felpattant Csernyánszky előtt.

5. Azért, mert a Paksnak az első félidőben két nagy lehetősége is volt, de Stevanovic mind a két alkalommal fontosnak tartotta a védést.

6. Azért, mert a második és a harmadik győri gólnal is őszintének tűnően örültek a győriek.

7. Azért, mert az első paksi gól egy egyéni meglátás után született, 3-0-nál egy erős csapat sem veszi feltétlenül komolyan, hogy 18 méterre kijöjjön védekezni egy lövőre.

8. Azért, mert 3-2-nél ment előre a Győr, és Pátkai és Völgyi nagy lövése is csak alig ment fölé.

9. Azért, mert Lázok, Eppel és Könyves gólja is fantasztikus egyéni megoldás után született.

10. Azért, mert Völgyi Bartha lövésénél 3-2-nél a gólvonalról mentett.

11. Azért, mert Könyves 90. percben szerzett gólja (ami a 4. paksi volt) előtt alig tudta átvenni a labdát.

12. Azért, mert még a 92. és a 94. percben is akadt helyzete az ETO-nak.

13. Azért, mert a Paks már az első félidőben is jól játszott, remek csapat, kiváló edzővel, nagyon akaró Tökölivel, tehetséges fiatalokkal.

13+1. Azért, mert örök optimisták vagyunk, és szeretnénk a tiszta focinak szurkolni, bízni az NB I. mezőnyében.