Hiába a bajnoki cím, nem tud leállni a Bayern

bayern münchen (bayern münchen, )

A bajorok már két hete bebiztosították bajnoki aranyukat, ennek ellenére hétről hétre szórják a gólokat.

Fotó: AFP

Nem lehet azt mondani, hogy a müncheniek leálltak volna biztos elsőségük után, és lazán állnának a meccsekhez, hiszen legutóbb négyet lőttek a Nürnbergnek, a hétközi kupameccsen 6-1-re verték a Wolfsburgot, most pedig öttel kínálták meg a Hannovert. Huszti Szabolcs együttese ellen a bajorok már a 16. percben előnybe kerültek, igaz akkor még csak Stindl talált saját kapujába. Az első félidőben még kétszer rezzent meg a hazaiak kapuja, a másodikban pedig még háromszor. A vége 6-1 lett, mivel a hajrában a szépítésre még futotta a hazaiak erejéből.

A tabella második helyezettje, a Borussia Dortmund is egy magyar érdekeltségű csapatot intézett el szombaton: a sárga-feketék Reus 1. percben szerzett találatával kerültek előnybe a Mainz ellen. Sokáig úgy tűnt, ez is marad a végeredmény, azonban a 87. percben Lewandowski bebiztosította a hazaiak győzelmét. A piros-fehéreknél Szalai Ádám az 57. percben szállt be a meccsbe.

A Dortmundot beérni igyekvő Bayer Leverkusen szintén gálázott, a gyógyszergyáriak 5-0-re hozták a Hoffenheim elleni találkozót.

Eredmények – Bundesliga, 30. forduló

Borussia Dortmund – Mainz 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Reus (1.), Lewandowski (87.)

Frankfurt – Schalke 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Russ (41.)

Hamburg – Düsseldorf 2-1 (2-1)
Gólszerzők: van der Vaart (14., 20.) illetve Schahin (34.)

Hannover – Bayern München 1-6 (0-3)
Gólszerzők: Hoffmann (85.) illetve Stindl (16.-öngól), Ribery (23.), Gomez (40., 62.), Pizarro (71., 86.)

Leverkusen – Hoffenheim 5-0 (2-0)
Gólszerzők: Kiessling (16., 65.), Schurrle (32., 69.), Reinartz (79.)
Piros lap: Polanski (23.)

Werder Bremen – Wolfsburg 0-3 (0-2)
Gólszerzők: Arnold (13.), Olic (27.), Diego (66.,-büntetőből)