Nem lesz címvédés az FA-kupában

manchester city (manchester city, west ham united)

A Wigan után a Manchester City jutott be az angol FA-kupa döntőjébe.

Szombaton a Wigan a Millwallt győzte le könnyedén, így egy résztvevője már volt a döntőnek. A Wigannek vasárnapig kellett várnia, hogy kiderüljön, ki lesz az ellenfelük a kupafináléban: most megtudtuk, a Manchester City.

Carlos Tevezék a sorozat címvédőjével, a Chelsea-vel találkoztak a Wembley Stadionban: a manchesteritek szerezek vezetést a 35. percben Samir Nasri góljának köszönhetően.

Két perccel a szünet után megduplázta előnyét a City, hiszen Agüero remekül fejelt a hálóba (0-2).

A folytatásban mindent megtett az egyenlítésért a címvédő Chelsea, de a londoniaknak csak a szépítés jött össze a 66. percben Demba Ba révén, így Manchester City-Wigan döntőt rendeznek majd az FA-kupában, május 11-én.