Szombathelyen hagyott két pontot a Fradi

böde dániel (böde dániel, )

A Ferencváros labdarúgócsapata 0-0-t játszott a Szombathelyi Haladással az OTP Bank Liga 22. fordulójában. A Kecskemét 2-0-ra nyert Pápán.

A Ferencváros a fordulót megelőzően a tabella negyedik helyén állt, de csak egy pontra volt lemaradva a harmadik Videotontól és néggyel a második MTK-tól. Mindez azt jelenti, hogy a dobogós helyekért folytatott harcban minden egyes győzelemre szüksége van a zöld-fehéreknek, ám Szombathelyen senki sem mehet biztosra.

Az első igazán nagy helyzetre közel 20 percet kellett várni, ekkor Leonardo pár szép csel után ívelt középre, Peric azonban nagy helyzetből fölé bólintott. Innentől kezdve a Haladás átvette az irányítást fővárosi ellenfelétől, ám Halmosiék csak kisebb lehetőségekig jutottak a szünetig.

A csapatok a második felvonásban is becsülettel küzdöttek, előbb Jovának, majd Rózsának kellett vetődve védenie a játékrész első felében. A hajrában Böde csúszott le centikkel Jenner passzáról a kapu torkában, az eredmény így maradt a 0-0, osztoztak a pontokon a felek.

Eredmény – OTP Bank Liga, 22. forduló

Szombathely, 5205 néző, Vezette: Andó-Szabó

Szombathelyi Haladás-Ferencváros 0-0

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Schimmer (Búrány, 89.), Guzmics, Fehér Z., Devecseri, Tóth P. (Gyurján, 81.) – Nagy I. G., Simon Á. (Ugrai, 58.), Iszlai, Halmosi – Radó Vezetőedző: Artner Tamás

Ferencváros: Jova – Somalia, Gyömbér, Besic, Sváb – Jenner, Cukic, Leonardo, Józsi, Peric (Orosz, 72.) – Böde Vezetőedző: Ricardo Moniz

Sárga lap: Ugrai (83.), illetve Leonardo (22.), Cukic (55.), Böde (70.), Jenner (78.)

Pápán a hazai Lombard két nagy helyzetet is elpuskázott, és ahogy az a fociban sokszor előfordul, ez megbosszulta magát: a csereként beálló Balázs Zsolt fejjel volt eredményes a 70. percben. Rögtön e bekapott gól után egyenlíthetett volna a házigazda, de Oroczo fejese centikkel a kapu fölé szállt. Gólt azonban ismét a Kecskemét szerzett, Salami megpattanó lövése talált utat a hálóba, 2-0-ra nyert a KTE. A hazaiak sorozatban ötödik vereségüket szenvedték el a bajnokságban, 2013-ban sem pontot, sem gólt nem szereztek még.

Eredmény – OTP bank Liga, 22. forduló

Pápa, 500 néző, Vezette: Kassai

Lombard Pápa Termál FC – Kecskeméti TE-Phoenix-Mecano 0-2 (0-0)

Lombard Pápa Termál FC: Szűcs L. – Tóth G., Orozco, Rodenbücher, Szabó O. – Quintero, Maróti (Lagator, 77.), Tóth B. (Arsic, 71.), Tajthy, Beliczky (Griffiths, 53.) – Maric Vezetőedző: Zsivóczky Gyula

Kecskeméti TE-Phoenix-Mecano: Antal B. – Mogyorósi, Póti, Varga R., Forró – Hullám (Savic, 68.), Vukasovic, Mohl – Burgos (Pekár, a szünetben), Salami, Yannick (Balázs Zs., 53.) Vezetőedző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Balázs Zs. (70.), Salami (83.)

Sárga lap: Tóth G. (17.), Maric (28.), Quintero (56.), Rodenbücher (90.), illetve Mohl (56.), Antal B. (86.)